GÜZELLİK - MAKYAJ

Adım adım yokmuş gibi makyajın sırları

Sağlıkla ışıldayan ciltleri ve ışıl ışıl gözleriyle, sanki yataktan kalktığımda böyleydim, deyiverecekmiş bir eda içinde modellerin hepsi. 2016 İlkbahar /Yaz defilelerinden aşina olduğumuz “makyaj yokmuşçasına makyaj” trendinin sırları yazımızda saklı.

profil
BT Ekip
27.02.2016
Adım adım yokmuş gibi makyajın sırları
Aslında yeni bir şey değil doğal görünümlü makyaj. Ancak bu kez sanki makyaj yokmuş gibi durması için çaba harcamak ve çalışmak gerekiyor. Buyrun, adım adım makyaj yokmuş makyajına:

Trendi, geçen sonbahar SalvatoreFerragamo İlkbahar/Yaz 2016 defilesinde farkettik önce. Modeller ışıl ışıl parlayan ciltleriyle bir genç kız masumiyeti içinde salınıyordu podyumda. Oysa bu yokmuşçasına makyaj için bile backstage’te ona yakın makyaj sanatçısı çalışmıştı. Yani aslında bu görünüm hiç de ‘cildi temizlemiş de çıkmış’tan ibaret değildi. Ferragamo gibi pek çok modacı da bu doğal ve “yokmuşçasına” görünümü benimsedi. Trend kısa sürede podyumlardan günlük hayatımızın içine girdi .

İşe daima temiz ve nemlendirilmiş bir cilt ile başlayın. Nemlendirici uyguladıktan sonra 5 dakika cildin içine çekmesi için bekleyin.

Sırada BB veya CC krem var. BB kremler “Beautybalm” olarak kadınların vazgeçilmezleri arasında yerini aldı. Renkli nemlendiriciler de diyebiliriz onlara. CC kremler ise color corrector yani cilt tonunu eşitlemek için kullanılıyor. Cilt tonunuzu tüm yüzde eşit hale getirmek için bu iki üründen birini veya serum kıvamındaki bir fondöten tercih edebilirsiniz.

Bir sonraki adım, likit aydınlatıcılar.  Cildiniz koyu değilse bronz tonlar yerine pembe tonları ihtiyacınız olan içten ışıldamayı sağlamaya yetecektir. Piyasada M.A.C.’ten Nars’a ve Pastel’den Flormar’a pek çok markadan likit aydınlatıcı bulmak mümkün. Likit aydınlatıcınızı elmacık kemiklerinize, burnun üzerine, kaşların altına uygulayabilirsiniz.

Göz altı kapatıcısını da aynı hafiflikte seçmelisiniz. Unutmayın göz altı beyaz görünüm çok eskide kaldı.

Yanaklarınıza doğal bir renk vermek için krem allıkları tercih edebilirsiniz. Sürerken iyice dağıtmayı ihmal etmeyin.

Kaş ve kirpikler için renksiz jel maskaralar ve kaş ürünleri yokmuşçasına makyajın ana unsurları. Ancak kirpikleriniz ve kaşlarınız çok sarı ise kahve tonlarında ürünlere izin var.

Bu doğal görünüm içinde far sürülmeyecek sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Sırrı seçtiğiniz renkte. Farınızı, cildinizin sadece bir ton koyusundan seçmelisiniz.

Göz kalemi kullanmaktan vazgeçemiyorsanız soft bir gri veya kahverengi kullanabilirsiniz. 

Önceki ve Sonraki
Haberler