GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Ani cilt problemlerine hızlı çözümler

Alnımızda beliren davetsiz misafir sivilce, burnumuzun etrafındaki kuruluk, gözaltı morlukları... Hepimiz bir sabah uyandığında kötü bir ciltle, yüzümüzde oluşan ufak sürprizlerle karşılaşmışızdır. Ama merak etmeyin bu yazıdaki 3 adımla sabahları beklenmedik problemlere karşı hızlıca savunmaya geçebilirsiniz.

profil
BT Ekip
07.04.2017
Ani cilt problemlerine hızlı çözümler

Yüzümüz bazen hava değişikliklerinde ya da seyahat sırasında çok fazla kurur. Kuruyan cildinizi sabah hızlıca kendine getirmek için sevdiğiniz bir serumdan 3-4 damla nemlendiricinizin içine karıştırın ve yüzünüze uygulayın. Farkı hemen hissedeceksiniz! 

Ani cilt problemlerine hızlı çözümler

Yüzünüzde aniden beliren sivilce ve kızarıklarla karşı en büyük yardımcımız concelerlar. Concealer'ınızı cilt tipinize ve ihtiyacınıza göre seçin. Gözaltı bölgeniz için doğal ten renginizden 1 ya da 2 ton açık, diğer bölgeler için fondöteninizle aynı renkte bir concealer seçin.Kuru bir cildiniz varsa mat bitişli bir likit concealer tercih etmeyin çünkü cildinizdeki kuru bölgeler daha çok ortaya çıkacaktır. 

Ani cilt problemlerine hızlı çözümler

Sabahları yüzünüze uygulayacağınız minik bir buz terapisi kan akışınızı hızlandırır, cildinizi uyandırır. Birçok ünlü isim de gözaltı morluklarından buz sayesinde kurtuluyor. Eğer yüzünüzde yeni çıkan bir sivilce varsa bir buzu kağıt havluya sarın ve sivilcenin üzerinde bekletin. Sivilceniz daha fazla büyüyüp tam bir baş belası olmadan önce bu şekilde kurtulabilirsiniz.  

Ani cilt problemlerine hızlı çözümler
Önceki ve Sonraki
Haberler