EĞLENCE - ÜNLÜLER

Selana Gomez Instagram'ı sildi

Son zamanlarda Kim Kardashian, Taylor Swift ve Beyonce gibi ünlüleri geçerek Instagram’ın en çok takip edilen ismi olan Selena Gomez, uygulamayı sildiğini açıkladı.

profil
BT Ekip
17.03.2017
Selana Gomez Instagram'ı sildi

Vogue dergisinin Nisan sayısına konuşan Selena Gomez, Instagram’ı telefonundan sildiğini ve şifresini bilmediğini söyledi. Selena Gomez’in tüm gönderileri artık bir asistanı tarafından yapılıyor. “Instagram’da en çok takip edilen kişi olduğumda biraz korktum. Beni içine çektiğini fark ettim. Bağımlıydım ve görmeyi istemediğim şeyleri görüyormuşum, önemsemek istemediğim şeyler kafama giriyormuş gibi hissediyordum. Instagram’a her baktığımda kendimi kötü hissetmeye başlıyorum” açıklamasını yaptı.

2015 yılı sonunda 113 milyondan fazla takipçisi olan Gomez'in fotoğraflarını, Instagram'ın tüm aktif kullanıcı tabanının yüzde 20'sinden fazlasını görüyor. Coca Cola reklamını yaparken görüldüğü fotoğraf Instagram'da 6.5 milyon beğeniyle en çok beğenilen fotoğraftı. Ancak Beyonce geçtiğimiz ay hamile olduğunu duyurduğu fotoğrafla Selena Gomez’in en çok beğenilen fotoğraf unvanını da elinden almış oldu.

Bu açıklama Selena Gomez’in sosyal medyayla alakalı ilk net açıklaması olsa da daha önce de bazı sağlık sorunlarıyla başa çıkabilmek için sosyal medya ve kamuoyundan uzak duracağını söylemişti. Amerikan Müzik Ödülleri’nde ödülünü kabul ederken yaptığı konuşmada, “Instagram’da vücudunuzu görmek istemiyorum. İçinizde neyin var olduğunu görmek istiyorum.” demişti.

Gomez, takip edilmekten yorulan ve kendini kötü hisseden ilk yıldız değil. Alınan beğeniler ve görüntülenme sayıları hakkında çok fazla endişelenenlerin yanı sıra kişiler, başkalarının sahip olduğu göz alıcı ve mutlu hayata sahip olamadıklarını hissediyor. Bununla ilgili yapılan çalışmalar da durumun ciddi şekilde depresyona neden olduğunu gösteriyor. Yapılacak en doğru şey, hayatımızın her alanından keyif alarak, sosyal medyayı dozunda kullanmak.

Önceki ve Sonraki
Haberler