EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

En çok kazanan 10 aktrist

Dünyanın en çok para kazanan aktrislerini biliyor musunuz? Forbes dergisi her yıl olduğu gibi yılın en çok kazanan 10 aktristini açıkladı.

profil
BT Ekip
29.10.2016
En çok kazanan 10 aktrist

Deepika Padukone sadece Hindistan’ın değil aynı zamanda dünyanın en çok kazanan 10 aktristi arasında yer alıyor. "Bajirao Mastani" gibi hit filmlerde oynayarak kasasını doldurdu. Aslında Hollywood'daki emsallerinden daha az kazandı ama bunu da birçok kazançlı destek edinerek telafi etti. 10 milyon dolarlık kazancı ile listede yer alan tek Hintli oyuncu.

En çok kazanan 10 aktrist

Mila Kunis, 11 milyon dolarlık kazancı ile bu yıl listede yer alıyor. "Bad Mom" filminin yıldızı olan Kunis, aynı zamanda yer aldığı Gemfields ve Jim Beam markalarının reklamlarıyla bu kazancı elde etti.

En çok kazanan 10 aktrist

Rol aldığı "Mother’s Day" filmiyle eleştirmenlerden kötü not alıp gişede de bu başarısızlığı sürdürmesine karşın George Clooney’la başrollerini paylaştığı "Money Monster" filmiyle gişe hasılatı bakımından en başarılı kadın oyunculardan biri oldu. Roberts, 12 milyon dolar kazanarak listenin 8. sırasında yer aldı. The Hollywood Report dergisinin 2005 yılından 2006 yılına kadar en çok kazanan kadın oyuncuları sıraladığı “Güç Listesi”nde de en üst sıraya yerleşti. 1990 yılında "Pretty Woman" filmindeki rolüyle 300 bin dolar kazanan Roberts, 2003 yılında "Mona Lisa Smile" filminden 25 milyon dolar alarak eşi benzeri görülmemiş bir rakam kazandı. 2010 yılı itibariyle de Roberts’in servetinin 140 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

En çok kazanan 10 aktrist

13.5 milyon dolar ile Amy Adams en çok kazanan aktristler listesinde 7. sırada yer aldı. 5 kez Oscar adayı olması ona Warner Bros 'D.C.'deki çizgi roman serisinin Lois Lane karakterini getirdi.  Adams 2 kere Altın Küre ödülünü kazandı ve 2014 yılında Time dergisi tarafından en etkili 100 kişiden biri seçildi. 

En çok kazanan 10 aktrist

Kazandığı 16.5 milyon dolar, Theron’a bu listenin 6. sırasında yer almasını sağladı. 2011 yılında rol aldığı “Young Adult” filmindeki gişe başarısızlığını, 2012 yılında yer aldığı “Pamuk Prenses ve Avcı” ve “Prometheus” filmlerindeki başarısıyla dengeledi. 2016 yılında devam filmi olarak çekilen "Avcı: Kış Savaşı" filmiyle yeniden başarı elde etti. Ayrıca 2016 yılında Time dergisi tarafından “2016 yılının en etkili 100 kişisi” listesine seçildi.

En çok kazanan 10 aktrist

Dünyanın en çok kazanan 10 aktristi listesinde yer alan tek Çinli aktrist... 17 milyon dolarlık kazancını rol aldığı "Skiptrace" ve "Lady of the Dynasty" gibi yerli filmlerle elde etti.  Amerikan seyircisi onu 2014 yılında rol aldığı "X-Men: Geçmiş Günler Gelecek" filmi ve Chopard/L’Oreal markalarının reklam filmleriyle tanıyor.

En çok kazanan 10 aktrist

Bu yıl dünyanın en çok kazanan aktristler listesinde 4. sırada 21 milyon dolarlık kazancıyla Jennifer Aniston var. Yer aldığı Smartwater, Aveeno ve Living Proof reklam filmlerine Emirates Havayolu markasını da ekledi.

En çok kazanan 10 aktrist

Kazandığı 25 milyon dolar onu listenin 3 numarası yapıyor.Temmuz 2016 itibariyle 3.3 milyar dolarla tüm zamanların en çok kar eden aktrist!

En çok kazanan 10 aktrist

McCarthy, 33 milyon dolarlık kazancıyla en çok kazananlar arasında 2. sırada. Ekran dışında kıyafetler tasarlıyor. Geçtiğimiz yıl Forbes dergisi Melissa McCarthy’yi o yılın en çok kazanan 3. aktristi olarak belirlemişti

En çok kazanan 10 aktrist

İki yıl üst üste listenin başında Lawrence var. Lawrence listenin en genç üyesi. "Açlık Oyunları" serisinin final filminin 653.4 milyon dolarlık hasılatından pay alarak kendi ücretini de arttırdı.

En çok kazanan 10 aktrist
Önceki ve Sonraki
Haberler