YAŞAM - TEKNOLOJİ Bu elbise bilgisayar yardımıyla tasarlandı! Geçtiğim günlerde gerçekleşen Met Gala’ya karanlıklta parlayan elbisesiyle Claire Danes damga vurdu. Peki Karolina Kurkova'nın giydiği, sosyal medya üzerinden aldığı gerçek zamanlı tepkilerle yanıp sönen elbisesi hakkında ne düşünüyorsunuz? 5 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
04.05.2016
Banner
Getty Images Turkey

Bu yıl “teknoloji çağında moda” temasıyla düzenlenen Met Gala’da konsepti yakalayan az sayıda ünlü olduğu söylenebilir. Ancak bazı ünlüler ve tasarımcılar bazen fütüristik dokunuşlar bazen ise yepyeni buluşlarla geceye damga vurdu.

Bu tasarımlardan biri de Karolina Kurkova’nın giydiği Marchesa ve IBM ortak tasarımı elbise oldu. Marchesa, sosyal medya üzerinden gelen tepkilerle etkileşime geçen LED ışıklarla kaplı elbiseyi hayata geçirebilmek için IBM’in süper bilgisayarı Watson ile çalıştı. Kısacası bu tasarımın ortaya çıkması için tasarımcılar ve bilgisayar birlikte çalıştı.

Elbisedeki ışıkların yanması için Kurkova, sosyal medya hesaplarından takipçilerine yorumda bulunma çağrısı yaptı. Elbise sosyal medyadan gelen etkileşimlerle yanıp sönmeye başladı. 

Bakalım giyilebilir teknoloji ilerleyen günlerde nasıl tasarımlarla karşımıza çıkacak.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler