YAŞAM - TEKNOLOJİ BT Ekip seçti: Hayatı kolaylaştıran mobil uygulamalar BT Ekip bu kez telefonunda baş yardımcısı, her zaman elinin gittiği ve hayatını kolaylaştıran mobil uygulamaları seçti. 42 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
24.10.2017
Banner

Arkadaşlarınızla buluşmadan önce mekan konusunda kararsız kalırsanız Zomato ile daha kolay karar verebilirsiniz. Restoran kategorilerinde filtreleme yaparak verilen puanlara, yapılan yorumlara göre seçim yapmak hızlı karar vermenizi sağlıyor. Ayrıca konum özelliği açıldığında yakınınızdaki popüler mekanları da görebilirsiniz.

WomanLog Takvim, kadınlar için tasarlanmış bir regl ve doğurganlık takvimi. Uygulama ile regl ve doğurganlık dönemlerinizi, semptomlarınızı takip edebilir, notlar alabilir, istatistiklere bakabilirsiniz. Kilo kontrolü de yapabileceğiniz uygulamada, kullanacağınız haplar ve hatırlatma bölümü de yer alıyor. Ruh halinizi bile not alabileceğiniz bir bölüm bulunmakta. Kullanımı da çok kolay ve belli aralıkla kendini yedeklediği için verileri kaybetme şansınız yok. 

Çok fazla fotoğraf arşivlemeniz ve bu görselleri eş zamanlı başkalarıyla paylaşmanız gerekiyorsa Dropbox imdadınıza yetişecek. Dropbox hem fotoğrafları telefondan online bir platforma yükleyebilmenizi ve indirebilmenizi hem de istediğim kişilerle paylaşmanızı sağlıyor. Dilediğiniz gibi dosyalayıp her dosyayı farklı kişilerle ortak kullanabilirsiniz. 

İstanbul’da günün yarısını yollarda geçirenlerin olmazsa olmazı Google Maps… Varış noktanıza nasıl gideceğinizi bilseniz de trafik olmayan rotalar için Google Maps’e danışabilirseniz. Ayrıca varış süresini de belirleyerek plan yapmayı kolaylaştırıyor.

Lugat 360 markasını duymuşsunuzdur. Hayatımızdan çıkardığımız eski kelimeleri yeniden yaşama döndüren bu girişim eski sözcüklere karşı olan ilgimizi artırdı. Eğer daha fazla eski kelime öğrenmek ya da eski şiir ve metinleri okurken karşınıza çıkan sözcüklerin anlamlarını keşfetmek istiyorsanız bu uygulamayı indirebilirsiniz. En çok arananlar bölümünde ise kelime avına çıkabilirsiniz. 

Bu uygulama da bir sonraki adet tarihinizi, doğurganlık dönemlerinizi sizin gireceğiniz verilerle belirler. Dilerseniz ruh halinizi, uyku düzeninizi hatta cilt sorunlarınızı da ekleyerek kendi takviminizi çıkarabilirsiniz.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler