MODA - TASARIMCILAR Yüksek moda futbolla buluştu Off-White’ın kurucusu Virgil Abloh ile Dior Homme’nin sanat direktörü Kim Jones, çok sevilen futbolu iki farklı açıdan ele almak için Nike ile iş birliği yaptı. 20 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
05.06.2018
Banner

Virgil Abloh ve Dior Homme'dan Kim Jones yepyeni bir futbol koleksiyonu tasarladı. 

Abloh’a göre futbol, hip hop müzik eşliğinde lise futbol maçlarına gidişi gibi kendi gençlik anıları ile yaşam tarzı ve spor markası alanlarındaki ilgisini bir araya getirmek için bir fırsat niteliği taşıyor. Kim Jones ise odanın daha zihinsel kısmıyla ilgileniyor. Sporun geleneksel üniforması olan şort, forma ve maç öncesi giyilen monttan yola çıkan Jones, vücut orantılarının göze daha farklı görünmesini sağlayacak yeni modeller tasarladı.

Tasarımların üzerindeki sayılar, Abloh’un kendi sahalarda boy gösterdiği yıllarda giydiği forma numaraları. Formanın siyah beyaz damalı deseni ise, Çek formasının çizgilerine incelikli bir gönderme niteliği taşıyor. Jones ise sahadaki formalardan ilham almak yerine, forma konseptine yeni bir yorum getirme fırsatı buldu. Londra’nın Kings Road’un en hareketli günlerini yad eden Jones, avangart giyim ile spor teknolojisini buluşturdu.

Nike x Kim Jones “Football Reimagined” koleksiyonu 7 Haziran'da, Nike x Off-White “Football, Mon Amour” koleksiyonu ise, 14 Haziran'da satışa çıkacak.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler