MODA - TASARIMCILAR
Proenza Schouler 2016-17 Sonbahar-Kış Jack McCollough ve Lazara Hernandez’in tasarımları ile Proenza Schouler New York Moda Haftası’nda en ilgi gören defilelerden biriydi.
Hernandez koleksiyon için şöyle diyor: “Hem kontrollü davranıp hem de serbest bırakmak gibi bir şey bu koleksiyon. Geçen sezon kat kat tasarımları bir kenara koymuştuk Bu sezon ise onları geri getiriyoruz.”

Üçgen siluetler koleksiyonun en dikkat çeken yanlarından biri. Yukarıda dar başlayıp aşağı doğru bollaşan kesimler çok sık karşımıza çıkıyor. Yani kısaca bir A şekli çiziliyor dizlere kadar.

Proenza Schouler’in iki deha tasarımcısı bu A şekil kesimi pek çok farklı stillerde kullanmışlar. Uçları kıvrık özel dikim ceketler ve paltolar kum saati şeklindeki pantolonlar ve çapraz şerit detaylar…

En çok kullandıkları detay farklı bağlama teknikleri… İki farklı parçayı birbirine bağlayan çapraz kayışlar şeklinde de kullanılmış, aynı zamanda tek parça üstündeki detaylar olarak da kullanılmış. Aksesuarlar açısından da çapraz takılan çantaların kısalığı da dikkat çekici bir detay ve belki de yeni bir çanta trendinin habercisi olacak.

 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler