MODA - TASARIMCILAR Paris Haute Couture'a veda Rüya gibi tasarımlarla geçen bir Paris Haute Couture Haftası'nın daha sonuna geldik. Kapanış defilelerinde bu kez karşımızda Elie Saab ve Valentino var. 23 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
05.07.2018
Banner

Elie Saab tasarımı son olarak karışımıza "Game of Thrones" dizisinin yıldızı Leslie Rose'un gelinliği olarak karşımıza çıkmıştı. Bu kez gözler Paris Haute Couture Haftası'nda...Saab, sonbahar/kış sezonunda İspanyol ünlü mimar Gaudi'den etkilenmiş. Her zamanki altın ve boncuk işlemelerini Gaudi'den esinlenerek farklı formlarda hacimli işleme ve detaylarla buluşturmuş.Yeşil ve mor renklerinin ağırlıkta olduğu koleksiyonda akışkan formlar dikkat çekiyor.

Baş tasarımcı Pier Paolo Piccioli, kuliste couture'u şu sözlerle anlatıyor: "Normal sezonlarda anlık güzelliklerden ilham alıyorsunuz. Ancak söz konusu haute couture olduğunda zamansız daha derin bir bakış açınız olmalı." Valentino, bu sözlerden yola çıkarak Yunan mitolojisi 18. yüzyıl resimleri, Pasolini filmleri ve hatta Deborah Turbeville fotoğraflarından yeni couture koleksiyonunu hazırlamış. Canlı renklerin yer aldığı koleksiyon özellikle formlarıyla dikkat çekiyor. Kırmızı halıda önümüzdeki aylarda sıkça karşımıza çıkacağından eminiz!

 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler