MODA - TASARIMCILAR Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul 1. Gün Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un 12. sezonu başladı. İlk günden öne çıkan Özlem Süer ve DB BERDAN defilelerini yakından inceledik. 37 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
12.09.2018
Banner

Özlem Süer, İlkbahar Yaz 2019 koleksiyonunu tanıttı. Çağın en önemli konusu olan “doğanın iyileştirici gücünü” inceleyen tasarımlar, kullanılan renk, desenler ve inovatif kalıplar, hi-tech kumaşlarla birleşerek zamanımızın hızına ve görsellik üstünlüğüne de gönderme yapıyor. “HEALER” adlı koleksiyon, bitkilerin iyileştirici gücünü mercek altına alıyor.

DB BERDAN 2019 İlkbahar-Yaz koleksiyonu modern minyatür sanatçısı  Murat Palta'nın  "Gods, Monster and Men" isimli eserindeki Tanrı/Tanrıça Umay Ana görünümlü karakterin etkisiyle hazırlandı. Umay Ana interseks bir tanrı/tanrıça. Hem aşk tanrıçası hem savaş tanrısı. Gün ışığında görüldüğünde savaşçı bir erkek; geceleriyse aşkı temsil eden anaç bir karakter. 

Koleksiyon, 90'lar dinamiğinde, bazı parçalarda  Reebok Classic  iş birliğinde rahat siluetlerde kolaj giyimden oluşuyor, denim, naylon ve pamuk karışımında kaotik bir harmoni sunuyor. DB BERDAN ile 2019 İlkbahar-Yaz, oversized siluetler, birbiriyle kolajlanmış parçalarla, üst üste  giydirilmiş gibi duran pantolon üstü boksörler, rastgele yerlerden çıkan volanlar, üç yakalı tişört elbiseler ve çift kemerli eteklerle dolu bir sezona dönüşüyor. 

 

Son yıllarda adından sıklıkla söz ettiren genç tasarımcı Ceren Ocak, İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonunun esin kaynağını İspanya İç Savaşı'nda İspanyol devrimcilerin haklarını korumak için attığı slogan olan "No Pasaran"da buldu. Koleksiyonda mayo ve bikiniler dışında bomber ceketler dikkat çeken parçalar arasında yer aldı. 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler