MODA - TASARIMCILAR Les Benjamins İlkbahar-Yaz 2019 Les Benjamins İlkbahar / Yaz 2019 kadın ve erkek koleksiyonu Tokyo'da gerçekleşen özel bir çekimle tanıtıldı. 37 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
22.06.2018
Banner

Les Benjamins yeni sezonunda basketbolun zihin, beden ve ruh arasında kurduğu dengeyi keşfederek gençlik kültürünün anlatılmamış hikayelerini ortaya çıkarmayı amaçlıyor.

Kreatif direktörü Bünyamin Aydın, basketbol geleneğinin bilinen giyim kodlarını alıp çok kültürlü bir ortamda yeniden kavramsallaştırıyor. 

Üç bölümden oluşan koleksiyondaki giysiler, basketbol oyuncusunun zihinsel hazırlığından ve dayanıklılık antrenmanından sahadaki final maçına uzanan basketbolun döngüsünü tümüyle anlatıyor. Bu bağlamda meditasyon, güç ve performans koleksiyonun manevi ve işlevsel açıdan temel direklerini oluşturuyor. Hem sahaya hem sokaklara uygun, gelişmiş bir tasarım duyarlılığı temel parçalarda kendini hissettiriyor.

Koleksiyonun Japonya’dan yola çıkan temasında klasik sokak giyimi kodları yeni standartlar belirlemek için altüst edilirken Japon iş giyiminin ciddiyeti yeni orantılar ve işlevsellik yaratmak amacıyla athleisure stillerle buluşturuluyor.

 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler