MODA - TASARIMCILAR Ikea Off-White ile buluşursa Off-White markasının yaratıcısı Virgil Abloh, Ikea ile hazırladığı koleksiyonunda bazı parçaları tanıttı. Koleksiyonda halılardan, Abloh'un özel dokunuşunun değdiği klasik Ikea çantaları yer alıyor. 31 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
02.05.2018
Banner
Getty Images Turkey

Kısa bir süre önce Louis Vuitton erkek koleksiyonlarından sorumlu yaratıcı direktör görevine getirilen Virgil Abloh, Ikea için hazırladığı koleksiyonu tanıttı. Tasarım sürecini ve ilhamını anlatan Abloh, "Sahip olduğunuz şeylere sanatçı dokunuşu eklemek istedim" sözleriyle koleksiyonunu özetliyor.

Ikea ile iş birliğinden çıkan koleksiyona baktığımızda hepimizin evinde olan parçalar haliyle dikkat çekiyor. Ancak pek tabii tek bir farkla, o da Abloh'un kendine özgü stilinin bu objelerle birleşmesi oluyor. Üzerinde "Keep Off" (Uzak Durun) yazan bir İran halısı, yine üzerinde "Sculpture" (Heykel) yazan klasik Ikea çantasıyla buluşuyor. 

Abloh'un Off-White tasarımlarından zirveye taşıdığı estetik görünüm, Ikea tasarımlarına da yansımış. Henüz yapım aşamasında olan koleksiyonun satış takvimi açıklanmadı.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler