MODA - TASARIMCILAR 2015'in en ses getiren moda olayları 2016’nın ilk günlerinde geriye dönüp bütün bir yıla sizler için göz attık ve 2015’in en ses getiren moda olaylarını derledik. 9 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
03.01.2016
Banner
Getty Images Turkey
H&M’in Balmain işbirliğinden, Kendall Jenner’a; Victoria’s Secret defilesinden Kanye West’e kadar pek çok kişi, marka, tasarımcı bu listede...

İlk sırada yılın en çok konuşulan ve merakla beklenen olayı H&M’in Balmain ile gerçekleştirdiği iş birliği var. İş birliği duyurulduğu ilk günden koleksiyon satışa çıkana kadar herkes büyük bir heyecanla bu koleksiyonu bekledi. Dünyanın dört bir yanında insanlar bir önceki gece çadır kurarak mağazalar önünde sıraya bile girdi. Türkiye’de de açılış anındaki yığılma ve izdiham haberlere konu edildi. 

Yılın bir diğer şaşırtıcı olayı ise Givenchy’nin İlkbahar 2016 koleksiyonunun defilesini Paris’te değil New York’ta gerçekleştirme kararı almasıydı. Defilenin açılışını yapan ünlü sanatçı Marina Abramovic büyük bir ilgi gördü. 

New York Moda Haftası’nın defile takviminin son anda değiştirilmesine sebep olan Kanye West yılın en tepki çeken olaylarındandı. Pek çok tasarımcı Adidas Yeezy Season 2 koleksiyonu defilesinin son anda plana dahil edilerek kendi programlarının değiştirilmesine büyük tepki göstermişti. 

Her yıl olduğu gibi Victoria’s Secret defilesi yine büyük ilgi gören ve konuşulan olaylardan biri oldu. Ancak bu sene defilede ilk kez boy gösteren Kendall Jenner ve Gigi Hadid ile VS etkisini ikiye katlamış oldu

Yılın en ses getiren kırmızı halı gecesi ise “China: Through the Looking Glass” konsepti ile MET Gala oldu. Çin’e özgü desenler ve tarzlar ile tasarlanmış kıyafetleri ile pek çok ünlü uzun süre adından konuşturdu. Gecenin en konuşulan kıyafeti ise sarı pelerini ile Rihanna oldu. 

2015’in en ses getiren reklam kampanyalarından biri Balmain’in “Sisters” yani “Kız Kardeşler” konseptli kampanyası oldu. Bella-Gigi Hadid, Kylie-Kendall Jenner ve Joan-Erika Smalls kardeşler çekimlerde bir araya geldi. 

2015’in tasarımcı ve markalar cephesinde de üç önemli süprizi oldu. Alexander Wang Balenciaga’nın kreatif direktörlüğünü bıraktı. Lanvin 14 yılın ardından Alber Elbaz ile yollarını ayırdı. Raf Simons da Dior için son defilesini yaparak 2015’i kapattı. 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler