MODA - STİL ÖNERİLERİ İnce ve uzun görünmenin 8 kuralı Mutlu bir kadın ve bilinçli bir moda takipçisi olmanın altın kuralı mükemmel bir vücuda sahip olmak değil, kendinle barışık olup kendini doğru tanıyabilmektir. 5 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
12.02.2016
Banner
Hepimizin vücutlarında bizi mutlu etmeyen bölgesel sıkıntılarımız olabilir. Ya da fazla kilolarımızdan şikayet ediyor olabiliriz. İşin sırrı aslında çok basit: sadece doğru kıyafetleri ve stilleri tercih etmek! İşte mucizevi parçalar:

Yıllardır en bilinen yöntemlerin başında koyu renklerin daha zayıf gösterdiği gelir. Siyah ve lacivert renklerin ağırlıkta olduğu bir kombinde kimse sizi mutsuz eden yanlarınızı fark etmeyecektir. 

İri desenler haliyle daha iri gösterdiği için daha ufak desenli, örneğin ufak çiçek desenli dökümlü bir elbiseyi tercih ederek yine daha zayıf ve uzun bir görüntü elde edebilirsiniz. 

Düşük bel tarihe karışalı çok oldu... Yüksek bel pantolonlar hem çok rahat hem daha uzun ve ince gösteriyor.

Daha küçük boyuttaki çantaların sizi daha uzun ve ince gösterdiğini biliyor muydunuz? Yalnızca kıyafetler değil çanta seçimleri de bir hayli önemli aslında… 

V Yaka giyerek ya da uzun kolye takarak da yine üst kısmınızı daha ince gösterebilirsiniz. Boynunuz daha uzun gözükeceği için size bir incelik de katacaktır. 

Eğer bacak bölgenizdeki kilolarınızdan şikâyetçiyseniz üzgünüz, o topukluların üstünde durmanız gerekecek. Çünkü onlar sizi her daim daha zarif ve ince gösterecektir. 

Etek boyu kusurları örtmede ya da göstermede çok ince bir çizgiye sahiptir. Mini ve diz hizasındaki eteklerden kaçınmak gerek. Diz altı etekleri topuklu ayakkabılarla tercih edebilirsiniz. Tamamen uzun etekler de doğru bir tercih olabilir. Pileli, pliseli ve volanlı eteklerden uzak durmakta fayda var. 

Yazıyı yine bir klişe ile kapayalım: Enine değil boyuna çizgi her zaman sizi daha zayıf ve uzun gösterecektir unutmayın. Ama siz siz olun çizgili bir parçayı yine de tek başına kullanmayın. Üstüne tek renk bir ceket ya da palto ile onu biraz örtün. 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler