MODA - STİL ÖNERİLERİ 8 adımda giysilerinizin ömrünü uzatın Çoğu zaman beğenerek aldığımız kıyafet ve aksesuarların gözümüzün önünde kısa sürede yıprandığına şahit oluruz. Size vereceğimiz bakım tavsiyelerine uyarak gardırobunuzun giyim ömrünü uzatabilirsiniz. 17 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
28.04.2017
Banner

Örgü, kalın kazaklarınızı asmak yerine katlayarak rafınızda tutunuz. Kazakları astığınızda ağırlığından dolayı aşağıya sünme yapacak ve örgüleri bozulacaktır. Kazaklarınızın ömrünü uzatmak ve şeklini korumak için çekmecenizde ya da raflarınızda tutun.

Ayakkabılarınızın çabucak eskidiğinden mi şikayetçisiniz? Ayakkabılarınızı kullanmadığınızda içlerini eski gazate kağıtlarıyla doldurun. Bu sayede ayakkabınıza kaç yıllık olursa olsun şeklini koruyacak ve daha uzun ömürlü olacaktır.

Ne kadar dikkatli giyerseniz giyin çoraplarınızın kaçmasına engel olamayanlar için harika bir önerimiz var. Akşamdan çorabınıza sıkacağınız saç spreyi ertesi gün giyerken oluşacak delik ve kaçmaların önüne geçecektir.

Üzerinize bir şey döküldüğünde ‘sonra temizlerim’ diye düşünmeyin. Eğer o anda müdahale edemiyorsanız en azından nemli bir bezle lekeyi emdirin. Eve döndüğünüzde ise derhal çamaşırınızı yıkayın. Leke ne kadar beklerse çıkarması o kadar zorlaşır.

Çok sevdiğiniz kot pantolon ve ceketlerinizi ters-yüz yaparak çamaşır makinesinde yıkayın. Bu sayede renkleri uzun süre kalıcılığını korur, akma yapmaz. Ayrıca kot pantolonları sık sık ve çok deterjanla yıkamaktan kaçının.

İç çamaşırlarınızı daima diğer çamaşırlarınızdan ayrı yıkayın. Özellikle daha narin ve hassas olanları özel bir file ya da yastık kılıfı içine koyarak hassas programda yıkayabilirsiniz. Makinede kurutma ise asla yapmayın.

Fermuarlı parçaları makineye atmadan önce mutlaka fermuarlarını kapayın. Aksi takdirde yıkama sırasında açık olan fermuar diğer çamaşırlarınıza takılarak kumaşlarına zarar verecektir.

Çamaşır makinenizi ağzına kadar doldurmayın. Deterjanınızın üzerinde önerilen miktardan daha fazla deterjan kullanmayın. Bu çamaşırlarınızın daha temiz olmasını sağlamayacak aksine makinenize ve çamaşırlarınıza zarar verecektir.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler