GÜZELLİK - MAKYAJ Parti makyajı için 4 ipucu 2018'in son saatlerinden 2019'un ilk saatlerine kadar göz alıcı bir güzellik yakalamanız mümkün. İşte ideal parti makyajı için 4 ipucu... 28 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
31.12.2018
Banner

Pürüzsüz, ışıl ışıl bir görünüm elde etmenin ilk kuralı cildinize uygun bir makyaj bazı kullanmak. Bu sayede makyajınızın saatlerce bozulmadan kalması ve fotoğraflarda sizi memnun edecek bir görünüm yakalamanız mümkün. Makyajın ilk adımında baz kullanıp ardından fondöten ve/ya pudra uygularsanız gece boyunca yüzünüzde yağlanma ya da parlama gibi bir sorun yaşamazsınız. 

Enerjik bir görünüm yakalamanın sırrı makyajınıza aydınlık veren ayrıntılardan geçiyor. Bunun için odaklanmanız gereken nokta öncelikle göz çevreniz. İlk adımda pürüzsüz bir görünüm için göz çevresinde cildinize uygun bir kapatıcı kullanın. Göz makyajının ardından mutlaka göz çevresine, çeneye ve elmacık kemiklerine highlighter uygulayarak aydınlık bir görünüm yakalayın. 

Siyah, kahverengi, lacivert ya da yeşil pek çok renkte dumanlı göz makyajı ile çarpıcı bakışlar elde edebilirsiniz. Bunun için altın kural göz kalemini alt ve üst kirpiklere uygulamak ve far fırçası ile dikkatlice dağıtmak. Kaleminize uygun renkte far ve maskara kullanarak göz makyajınızı sonlandırabilirsiniz. 

Parti makyajının özellikle yılbaşı akşamlarının olmazsa olmazı kırmızı rujdur. Ancak dağılmayan, kalıcı bir görünüm elde etmek için makyaj öncesinde dudaklarınızı nemlendirmiş olmalısınız. Ruju fırça ile sürmek ve üzerinden pudra ile geçmek ideal görünüm elde etmenizi sağlar. 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler