YAŞAM - SEYAHAT Seyahate çıkmadan önce indirilmesi gereken 10 uygulama Tatile çıkmayı düşünüyorsanız, planlarınızı sonuçlandırmadan hayatınızı kolaylaştıracak bu 10 seyahat aplikasyonuna göz atın. 109 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
25.11.2015
Banner

Google Maps’i kullanmayan var mı, bilmiyorum. Yaşadığımız şehirde arkadaşlarımızla buluşmaya giderken bile kullandığımız Google Maps’i seyahate çıktığınızda da kolaylıkla kullanabilirsiniz. Gideceğiniz yerleri seyahate çıkmadan önce harita üzerinden işaretliyorsunuz, işaretledikten sonra GPS’inizi açıyorsunuz ve Google Maps sizi gideceğiniz yere kadar götürüyor. En güzel tarafı da işaretleme işlemi bittikten sonra programı çevrimdışı olarak kullanabiliyorsunuz.

Skayscanner, Dünya’nın en iyi uçak bileti bulma programı. Gideceğiniz yere 1000’den fazla havayolunun uçak biletini kıyaslayarak size en uygun seçeneği sunuyor.

Valiz hazırlamak, gideceğiniz yere defalarca gittiyseniz kolaydır çünkü içine ne koyacağınızı tecrübelerinize dayanarak bilebilirsiniz. Fakat ilk defa gideceğiniz bir destinasyonsa bavul toplarken tereddütte kalabilirsiniz. Packing Pro aplikasyonuyla örnek kontrol valiz listelerine bakabilir, diğer insanların hazırladığı valiz listelerinden feyz alarak kendi valizinizi daha keyifli hazırlayabilirsiniz.

Alışveriş sırasında ya da havaalanında paranızı değiştirirken ya da ödeme yaparken hesaplamalar ile kendinizi yormayın. XE Currency sizin için en gerçek zamanlı değişimi göstererek hesaplamalarınızı yapıyor.

Seyehat ettiğiniz ülkelerin en çok sevilen mekanlarını görmek, fotoğrafları ile fikir sahibi olmak istiyorsanız bu program tam sizlik. Uygulama menüsüne girdiğinizde her şehirden fotoğrafları görebilir hatta gezilecek, eğlenecek, yemek yiyecek birçok mekan hakkında fikir edinebilirsiniz.

Burası tam bir mekan dedikodusu uygulaması aslında. Kim ne demiş, neyi yemiş, neyi beğenmiş, neyden şikayet etmiş hepsini birden yorumlayabileceğiniz bir uygulama. Oteller, restoranlar hakkında bilmek istediğiniz her şey uygulamanın içinde mevcut. Mesela bir otelin fotoğraflarını beğeniyorsunuz ama gidenlerin yorumuna göre rezervasyon yapıp yapmamaya karar veriyorsunuz. Faydalı.

Seyahat edenlerin en büyük sıkıntılarından biri internet sağlayıcısı bulmak. İşte tam da bu noktada wifi-worldwine Dünya üzerindeki 10 milyon erişim noktasıdan size yakın olanını konumunuzu kullanarak buluyor ve online olmanızı sağlıyor.

Bilmediğiniz bir sokakta yürürken, hiç aşina olmadığınız insan kalabalığının içinde kocaman billboard'ların, afişlerin ya da önünüzde yürüyen insanın t-shirtünün üzerinde yazan yazıyı anlamak için telefonunuzun kamerasıyla fotoğrafını çekip Polyglocam sayesinde eş zamanlı olarak kendi dilinize çevirebiliyorsunuz. Uygulama çalışma esnasında çevrimdışı çalışabiliyor.

Yurtiçi ve yurtdışı konaklama için bir numaralı uygulama booking. Nerede, nasıl, hangi fiyat aralığında konaklamak istediğinizi çok geniş opsiyon yelpazesinde size sunuyor, siz de seçenekleri değerlendirme fırsatı buluyorsunuz. Harita seçeneğinin de olması kullanıcıları booking’de kalmaya teşvik eden özelliklerinden biri.

Kurtarıcı uygulamalardan bir tanesi olduğunu söylesek hata yapmış olmayız. Seyahat ederken telefonunuzu bir yerde unutmuş olabilirsiniz ya da çalınmış olabilir. Find My Iphone sayesinde başka bir iPhone’dan telefonunuzun konumunu görebilir hatta uzaktan kitleyebilirsiniz.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler