YAŞAM - SEYAHAT Mykonos’ta yapmanız gereken 6 şey “Alaçatı’da, Bodrum’da resmen kazıklanıyoruz, Yunan Adaları’nda bedavaya tatil yapıyoruz.” Son zamanlarda herkesin dilinde bu cümle var malum. Giriş ücretleri 100-150 TL’leri bulan beach club’lar, kafa başı 200 TL’den aşağıya çıkamadığımız et ve balık restoranları, gecelik 500 TL’den başlayan kahvaltı dahil otel odası fiyatları… Sırf bu durumu karşılaştırmak için - Çeşme aşığı bir adam olarak - daha önce hiç gitmediğim Yunan Adaları’na gittim geçen hafta. İlk yazımda durağımız Mykonos… 15 PAYLAŞIM
profil
Ahmet Faik Karanis
21.07.2016
Banner

Mykonos’un Nikki Beach’i diyebiliriz. Sağınıza baktığınızda Alessandra Ambrosio’yu, solunuza baktığınızda Adriana Lima’yı görebilirsiniz. Biz gördük, oradan biliyorum. Nammos’un giriş ücreti yok. Şezlonglarda (1 şezlong: 30 Euro) yer bulabilmeniz için sabah saat 11:00 civarında mekana gitmenizi öneririm. Eğer bizim gibi fazla vaktiniz yoksa öğleden sonrası için restorana rezervasyon yaptırın. Bir şeyler yerken, bir taraftan da o muazzam turkuaz denizin tadını çıkarabilirsiniz. Kokteyllerden Ginger Rush (20 Euro), yemeklerden Karidesli Köri Soslu Tagliatelle (25 Euro) tavsiyemdir. Bir de 165 Euro'luk, çok özel Kobe etinden yapılmış bir black burger var tabii. Tadı çok iyi olmasına rağmen bir daha gidersem yer miyim? Yemem..

 

Scorpios, Nammos’dan sonra adından en çok söz ettiren beach club Mykonos’da. Sabah 11:00’den gece 02:00’ye kadar hizmet veren Scorpios’un en meşhur ve keyifli kısmı happy hour saatleri. Nammos’dan çıkıp akşam 17:30 gibi buraya koşabilirsiniz mesela. Zaten 10 dakikalık ATV yolculuğuyla plaja ulaşabiliyorsunuz.

 

Interni, Mykonos’un merkezinde yer alan restoranlardan biri. Saat 20:00’de kapılarını açan mekana önceden rezervasyon yaptırmanız şart. Rezervasyon saatinizi 15 dakika geciktirmeniz durumunda masanızı başkasına veriyorlar. 19:58’de gitmemize rağmen, kapılarını tam 20:00’dE açacak kadar da disiplinliler. Yemekler? Tek kelimeyle muhteşem! Başlangıçlardan Gnoochi, ana yemeklerden Rib Eye Steak en ciddi tavsiyelerim size. Her şey dahil kişi başı fiyat ortalaması 75 Euro civarında.

Gece nerede eğlenelim sorusunun cevabı burası. Mykonos’un tam ortasında, inanılmaz kaliteli bir kitleyle bir aradasınız. Nargile keyfi yapıp, farklı kokteyller deneyebileceğiniz Bonbonniere, saat 23:30’dan sonra hareketlenmeye başlıyor.

 

Little Venice'de şiddetli rüzgara karşı koyabilirseniz belki güzel bir fotoğraf çekilebilirsiniz. Mykonos’un en güzel köşelerinden biri burası. Lokal Yunan içeceklerinden birini alın ve bir yere oturup manzaraya karşı güzel bir keyif yapın.

Yunan adalarında en sık karşınıza çıkabilecek konseptlerden biri bu krepçiler. Biz de waffle neyse, onlarda da krep o. Akşam yemeğinden sonra bir porsiyon (6 Euro) yemeniz şart! Bilginize.

 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler