YAŞAM - SEYAHAT Game of Thrones'un çekildiği 10 mekan Her hafta yeni bölümlerini heyecanla beklediğimiz, son yılların en iyi televizyon dizilerinden Game of Thrones’un birbirinden büyüleyici çekim mekanlarını ziyaret etmeye ne dersiniz? Dünyanın dört bir yanında, etkileyici coğrafyalarda yapılan çekim mekanları bu listede yer alıyor. 30 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
14.08.2017
Banner

İspanya’nın Bilbao şehrinden 1 saatlik bir yolculukla ulaşılan bu sahil Daenerys Targaryen’ın bu sezon çıktığı Dragonstone sahnelerine  ev sahipliği yapıyor.

"Game of Thrones" ilk bölümlerinden bu yana Dubrovnik’e konuk oluyor. Etkileyici mimarisiyle Kralın Şehri’nde geçen sahneler bu şehirde çekiliyor.

Atlas Dağları’nın eteklerinde yer alan bu etkileyici kale 1987’den bu yana UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alıyor. Birçok Hollywood yapımının çekildiği bu alan “Game of Thrones” dünyasında  Danny’nin işgal ettiği köle şehri Yunkai olarak karşımıza çıktı.

Kuzey İrlanda’nın en çok fotoğraflanan bu romantik yolu, “Game of Thrones” dünyasında Kara Kale’den (Castle Black) başkente giden kral yolu olarak kullanılıyor.

Tyrell hanesinin kalesi olarak gördüğümüz bu mekanla Jaime Lannister’ın son sezonda sürpriz Highgarden kuşatmasıyla tanıştık.

Kar, buz ve karanlık… İzlanda “Game of Thrones” dünyasında her zaman kuzeyde geçen sahnelere ev sahipliği yapıyor.

İspanya’nın güney batısında yer alan Sevilla şehrindeki bu saray etkileyici bahçesiyle dikkat çekiyor. Beşinci sezonda Dorne sarayı olarak görmüştük.

Altıncı sezonda Dothrak’lar tarafından kaçırılan Daenerys’in kilometrelerce yürütüldüğü bu etkileyici mekan yine İspanya’da yer alıyor.

Son sezonda Casterly Rock olarak karşımıza çıkan bu kalenin içini ziyaret edebilirsiniz.

Stark çocuklarının izini sürmek istiyorsanız Kuzey İrlanda’da yer alan ve Kış Diyarı (Winterfell) seti olarak kullanılan bu kaleye uğrayabilirsiniz. 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler