İYİ HİSSET - SAĞLIK Bilmediğiniz 8 'limonlu' gerçek Hazır soğuklar kapıya dayanmışken sabahları ılık limonlu su içmenin sizi gün içindeki zorluklara karşı koruyacağını biliyor musunuz? 18 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
10.12.2015
Banner
Sağlık sitesi DYLN limonlu su içmenin faydalarını sıraladı. Metabolizmayı hızlandırmasından, diş sağlığını korumasına kadar 8 farklı mucize limon sırrı bu yazıda saklı.

Eğer kalabalık ortamlara sık sık giriyorsanız, biraz C vitamini desteği sizi hastalıklara karşı koruyacaktır.

Limon içeriğindeki antioksidanla cildinizi tahriş olmaya, güneşe ve hava kirliliğine karşı korur. C vitamini aynı zamanda cildin yaşlanmasına karşı da savaşır.

Limonlu su tüketimi vücuttaki bazı yağların yakımını kolaylaştırır, kandaki ve karaciğerdeki kolesterol değerlerini düşürmeye yardımcı olur ve metabolizmayı hızlandırır. 

Limonlu su bağırsakları temizleyerek, toksinlerin dışa atılımını kolaylaştırır. 

Limon tüketimi karaciğer enzimleri azaldığında organı temizleyerek enzim sayısını arttırır. Bu sayede yine vücuttaki toksinler kolayca dışarı atılır. 

Uykunuzu ne kadar iyi alırsanız her zaman yorgun mu hissediyorsunuz?  C vitamini, kana demir almayı kolaylaştırdığı için kansızlıkla savaşır, sizi zinde tutar. 

Limonlu su tüketimi içeriğindeki zengin potasyum sayesine zihni dinç tutar, kan basıncını dengeler.

Limonlu su nefesinizi tazeler ve diş eti hastalıklarına karşı korur. 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler