MODA - ALIŞ - VERİŞ Tatil bavulunun olmazsa olmazları Hazır tatil sezonu başlamışken, tatil çantanıza neler koyabileceğinize dair ipuçlarını bu yazıda derledik. Herkese iyi tatiller! 19 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
13.06.2018
Banner

Plaj çantası kadınlar için küçük bir bavul görevi de görür. Her ne kadar görünüşleri çok daha önemli olsa da çok eşya sığdırılabilen plaj çantalarını tercih etmenizi öneririz. 

Yazın, güneş gözlükleri kıyafetinizin önemli bir parçasıdır. Bunun sebebi yalnızca tarz görünmeleri değil aynı zamanda gözleri güneşin zararlı ışınlarından korumasıdır. Zarar verici UV ışınlarından korunmak için güneş gözlüklerine yatırım yapmak şart!

 

Çok yer kaplayan ve gerçekten gerekli olup olmadığı konusunda çok düşünmen gereken şey. Tatilini geçireceğiniz yerin size havlu sağlayıp sağlamayacağını öğrenin ve buna göre bavulunuzu hazırlayın.

Seyahatinde her yerde rahat edebileceğiniz kullanışlı ve rahat terlikler götürün ve topuklu terlikler ile eziyet çekmekten kurtulun!

Tatil alışverişinin en önemli bölümünü mayo ve bikiniler oluşturuyor. Vücudunuza, trendlere ve rahatlığa uygun birkaç model yanınıza almanız tatilinizi rahat ve güvende geçirmenizi sağlayacaktır.

Güneş ışınlarının en yoğun olduğu saatlerde 10:00-16:00 arasında mümkün olduğunca güneşte zaman geçirilmemelidir. Dışarıda zaman geçirecekler ise mümkün olduğunca gölgede vakit geçirmeli ve şapka takmayı ihmal etmemelidir.

 

Tatil beldelerinde, özellikle de deniz kenarında mayolardan çok, aksesuarlar ve bikini üstüne giyilen deniz elbiseleri önem taşıyor. Yani tüm günü plajda geçirenler tarzını plaj görünümüne de yansıtmak istiyor. İşte tam da bu yüzden, bikini üstüne giyilen parçaların önemi artıyor.

Güneş koruyucular tatilin olmazsa olmazıdır. Güneş koruyucu alırken cilt yapınıza uygun, suya ve tere dayanaklı olmasına dikkat edilmelidir. Güneş koruyucular dışarı çıkılmadan 20 dakika önce sürülmeli, her tarafa eşit uygulanmalıdır.  

Dudaklarınızın da korunmaya ihtiyacı olduğunu unutmayın. Dilerseniz renksiz dilerseniz renklendiren seçenekleri tercih edebilirsiniz.

Yazın güneşten matlaşan, sonra da denizin tuzu veya havuzun kloruna maruz kalan saçların yıpranması, en azından yorulması kaçınılmaz. Bu deformelere engel olmak en aza indirgemek için denizden havuzdan çıktığınızda saçlarınızı temiz su ile yıkayıp serumlarla desteklediğinizde saçlarınız eski sağlığına kavuşacaktır.

 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler