GÜZELLİK - MAKYAJ Yağlı ciltlere özel 7 fondöten Yaz aylarında kat kat durmayan bir fondöten bulmak zordur. Üstüne yağlı bir cildiniz varsa işiniz daha da zorlaşır. Yağlı ciltlere özel, doğal duran ve parlamayı önleyen 7 fondöten önerisini derledik. 26 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
05.07.2018
Banner

Suya dayanıklı olmasıyla dikkat çeken fondöten, sıcak ve terle birlikte dağılmıyor ve gün boyu kalıcılığını koruyor. Uygun fiyatlı bir seçenek olması ise en büyük artısı!

 

Mineralli ve pudra formundaki fondötenler yağlı ciltlerin en büyük düşmanlarıdır. Tendeki fazla sebumu emmekten onlardan iyisi yoktur. Ancak sürmesi ve uygulaması da bir hayli zordur. İnce katlar halinde uygulamayı deneyin.

 

Parlayan bölgeleri kapayan, nemsiz noktaları neme kavuşturan, yağsız formülüyle hafif doğal bir görünüm sağlıyor.  İçeriğinde SPF’de bulunan fondöten ipeksi bir görünüm isteyenlerin tercihi olabilir.

 

30 farklı renk seçeneği ile her cilt tonuna uygun bir ürün bulmak mümkün oluyor. Yağsız, mineralli formülü iyi bir kapatıcılık sağlıyor.

 

MAC’in bu ürününde her ne kadar ‘matlaştırıcı’ ifadesi yer almasa da özellikle moda haftalarının en çok tercih edilen fondöteni olarak öne çıkıyor. Spot ışıklarını altında daha da artan parlamayı dindiriyor.

 

Sıradaki tavsiyemiz ise bir fondöten değil, bir baz olarak karşımızda. Biliyoruz cilt tonuna uygun fondöten bulmak bir hayli zor. Tam da buldum derken yaz sıcağında bu ürünün aktığını ve cildinizi yağlandırdığını keşfediyorsunuz. İşte Urban Decay’in bu pudrasını fondöteninizle karıştırdığınızda hem rengini değiştirmiyor, hem de ürünü cildinize sabitleyerek parlamayı önlüyor.

 

20 renk seçeneğine sahip Velvet Matte Foundation Stick anında yumuşak bir matlık sağlıyor, kurutmuyor, çizgilere dolmuyor ve kesinlikle kalıpsı bir görünüm bırakmıyor. Doğal bir görünüm için yüzünüzde gezdirin, daha yoğun bir kapatıcılık için ise noktasal olarak yüzünüzün farklı alanlarına uygulayın.

 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler