GÜZELLİK - MAKYAJ Victoria's Secret şovundan güzellik sırları Bu haftanın en çok konuşulan moda olayı kuşkusuz Şanghay'da gerçekleşen Victoria's Secret şovuydu. Bu kez şovun perde arkasına gidiyor, hazırlanma süreci ve makyaj detaylarını keşfediyoruz. 12 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
25.11.2017
Banner

Bu yıl podyumda doğal dalgalı saçlar tercih edilmiş. Saç stilisti Anthony Nader, kıvırcık saçlı modellerin doğal hallerini koruduklarını ve düz saçlılar üzerine yoğunlaştıklarını belirtti. Bu saç modelini yaratmak için saçlara fön çekmeden önce şekillendirici sprey sıkın. Ardından ortalama 3 cm kalınlığında bir maşayla saçlarınızdan rastgele tutamlar alarak sarın. Daha doğal bir görünüm için farklı yönlere doğru kıvırma işlemini uygulayın.

Meleklerde bu yıl çarpıcı dumanlı göz makyajına şahit olduk. Öncelikle göz kapaklarına doğal tonda ışıltılı bir far uygulanmış.  Göz kapağının kıvrım noktasında ise kahverengi bir farla derinlik katılmış. Kirpik çizgisinde orta kalınlıkta bir eyeliner ve alt kirpik diplerine kahverengi far uygulanmış. Parlak ve sağlıklı bir görünüm için ise göz pınarlarına aydınlatıcı sürülmüş. Ve finalde ise en az 2 kat uygulanan maskara yer almış!

Dudaklarda ise nude tonları tercih edilmiş. Makyaj sanatçısı Tom Pecheux, Victoria’s Secret’ın Adored tonundaki likit mat rujunu parmaklarıyla uygulamış. Ardından modelin doğal dudak rengine göre en uygun başka tonda bir ruj daha uygulanmış. 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler