GÜZELLİK - MAKYAJ Met Gala'dan güzellik raporu Bu yılki Met Gala'nın teması Commes des Garçons olunca kırmızı halıda sıra dışı saç ve makyaj stillerine rastladık. Özellikle rengarenk göz makyajlarının ön plana çıktığı geceden dikkat çeken güzellik görünümlerini sizler için derledik. 30 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
02.05.2017
Banner

Genç oyuncu stiliyle gecenin temasının hakkını verenlerden oldu. Commes des Garçons tasarımcısı Rei Kawakubo’dan esinlenen küt saçlarıyla Collins gecenin en dikkat çeken stillerinden. Lily Collins koyu bordo ruju ve tek tek ayrılmış kirpikleriyle çok cesur ve tarz duruyor! Collins dudaklarında bu rengi elde etmek için önce Lancome’un siyah eyeliner’ını kullanmış! Ardından Lancôme L'Absolu ruj serisinden  397 numarayla son rötuşları gerçekleştirmiş.

Selena Gomez doğal bıraktığı saçlarını neon pembe göz makyajıyla çarpıcı bir etki yaratmış. Marc Jacobs Style Eye-Con No. 7 Plush far paletindeki renklerle göz makyajı tamamlanmış. Gomez gözlerini ön plana çıkarınca dudak ve ten makyajında sadeliği tercih etmiş.

Tepeden sımsıkı topladığı saçlarına dramatik bir eyeliner eşlik ediyor. Ünlü model gözlerini ön plana çıkarırken yüzünün geri kalan kısmını olabildiğince doğal bırakmış.

Gecenin en renkli stiline sahip Zendaya’nın kabarık saçları kendisine çok yakışmış. Makyajında en çok sevdiğimiz ve bu sezon çok karşılaşacağımız nokta ise mercan tonlarındaki ruju oldu. Kaşlarını belirginleştiren, dudaklarını ön plana çıkaran Zendaya, yaşına uygun bir makyaj stili tercih etmiş.

Bu yılki Met Gala’da en çok tercih edilen, öne çıkan makyajlar arasında rengârenk göz makyajları vardı. Tarzıyla da gecenin en çok konuşulan ismi Rihanna makyajıyla da dikkat çekti. Allık kullanımını bir adım öteye taşıyan ünlü şarkıcı elmacık kemiklerinden göz kapaklarına kadar pembe allık kullanmış. Pembenin hakim olduğu stilinde ruj tercihini de tabii ki fuşya pembeden kullanmış.

Ünlü oyuncu ışıldayan tenini Lancôme Miracle Cushion föndöten kullanarak elde etmiş. Ancak Lupita’nın makyajında en çok dikkat çeken detay adeta bir gökkuşağı gibi göze çarpan rengarenk göz makyajı! 

Gecenin en cesur stillerinden biri şüphesiz ki Cara Delevingne’e aitti. Kısa süre önce saçlarını kazıtan Delevingne, başını tamamen metalik renge boyadı ve elmacık kemiklerine kadar kristal taşlar kullandı. Böylesine iddialı bir görünümde uçuk pembe bir allık kullanan Delevingne, eyeliner ve rimel uygulamasıyla gözlerini ön olana çıkarmış.

Kırmızı halıda adeta ışıltılı bir denizkızı stiline bürünen model, yüz makyajında mat bir görünüm tercih etmiş. Ratajkowski’nin kuyruklu mavi eyeliner’ı ise yaz davet makyajları için şimdiden ilham panomuza girdi!

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler