GÜZELLİK - MAKYAJ Makyajın son kullanma tarihi Kozmetik ürünlerinin son kullanım tarihi olduğunu biliyor musunuz? Kullanım ömrünü dolduran vazgeçemediğimiz bu ürünler cilt sağlımızı tehdit ediyor. 105 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
08.12.2014
Banner
Biz kadınların makyaj malzemeleri ve güzellik ürünlerine düşkünlüğü su götürmez bir gerçektir. Adeta ilk görüşte aşk… Satın alırken onları ne kadar seviyor ve bağlanıyorsak, zamanla onlardan kopması da bir o kadar zor olur.

İlk olarak bakışlarınızı daha etkili kılmak için kirpiklerinizin en büyük destekçisi olan maskarayı 3-4 ay arası kullanabilirsiniz.

Göz şeklinizi belirginleştiren ve derinlik kazandıran göz kalemleriniz ise en uzun süre dayanabilen ürünler arasında yerini alıyor. 18-24 ay süreyle gözlerinizle buluşturabilirsiniz.

Tırnaklarınıza renk veren ojeleri ise 2 yıl süreyle kullanabiliyorsunuz. Hepimizin vazgeçilmezi olan rujlar ise 12-18 ay aralığında dayanabiliyor.

Yüzümüze renk veren allıklarda 12- 18 ay süre geçtikten sonra cildinize sürmemeniz gereken ürünlerden biri. Son olarak fondötenleri de 6-12 ay geçtikten sonra cildimizin sağlığı için kullanmamaya dikkat edelim. 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler