GÜZELLİK - MAKYAJ İstanbul Moda Haftası'ndan makyaj güncesi Bir moda haftasını daha geride bırakırken 4 defilenin makyaj ayrıntılarını bu yazıda bir araya getirdik. 13 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
31.03.2018
Banner

Doğal görünümlü ten makyajı ile cilde taze, sağlıklı ve aydınlık bir görünüm verildi. Göz pınarları ışıltı ile aydınlatıldı, yanaklarda doğal bronzluk etkisi sağlandı. Makyajın vurucu darbesi ise dudaklarda tercih edilen koyu kırmızı rengi oldu. Dikkat çekici ruj 'Bette' rengi oldu. Yanaklardaki aydınlık görünüm ise Hot Sand aydınlatıcı allıkla sağlandı.

1970 ve 1980’li yılların dinamizminden ilham alan tasarımcı, koleksiyonunda parıltılara yer verirken makyajda da ışıltılı bir görünüm hakimdi. Gözler dumanlı makyaj ve bakır tonları ile ön plana çıkartılırken, yanaklarda ve dudaklarda ise natürel tonlar tercih edildi. Gözlere NARSissist Wanted far paletiyle derinlik katılırken, Black Moon Audacious maskara ile çarpıcı kirpikler yaratılmış.

Pürüzsüz, ışıltılı bir ten sonrasında yanaklarda keskin kontür ile yüz hatları belirginleştirildi. Gözlerde ise Niyazi Erdoğan’ın koleksiyondaki parçaları ile uyum içerisinde olan sıcak tonlar ve altın dokunuşlar ön planda. Sheer Glow  fondötenle ıslak bir görünüm elde edilmiş. Gözlerde 4 farklı far tonu kullanılırken, dudaklar Do me Baby dudak kalemiyle belirginleştirilmiş.

Yumuşak gölgelerin aksine gözlerde ve yanaklarda keskin kontürün hakim olduğu, sert kadın ifadesini yansıtan bir makyaj ile minimal ışıltılar barındıran bir görünüm elde edildi. Dudaklarda ise doğallık ön planda, nude-pembe tonları tercih edildi. Dudaklardaki ışıltının yaratıcısı Nars Turkish Delight dudak parlatıcısı...

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler