GÜZELLİK - MAKYAJ İstanbul Moda Haftası'ndan makyaj güncesi Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında gerçekleşen defilelerde tasarımlar kadar makyaj görünümleri de ilham verici stiller ortaya koyuyor. İstanbul Moda Haftası'ndan 3 defile seçtik ve kulisten makyaj ayrıntılarını inceledik. 37 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
15.10.2016
Banner

Lug Von Siga'nın Agatha Christie’den etkilenerek hazırladığı koleksiyonunun makyajı için ilham kaynağı 19. yüzyıl portreleri oldu. Modeller Agatha Christie’nin gençlik yıllarına; 19. yüzyıl sonlarının genç kadınlarına gönderme yapıyor. Sheer Glow Foundation ile duru, ışıltılı bir ten elde ettikten sonra Copacabbana Illuminator ile elmacık kemiklerine taze bir ışıltı verilmiş.  Göz kapağını ve göz altını gölgelendirilerek Nars Catherine Audacious Lipstick ile dudakları renklendirilmiş.

İpek ve organzaların brokarlarla dans ettiği romantik koleksiyonun defilesi öncesi, modellere bu nostaljik duyguları canlandıran, doğal bir makyaj uygulandı.  Çiçek taçların yarattığı etki minimal makyajla dengelenmiş. Gözler olabildiğine sade, yanaklar ve dudaklarda yoğun pembelik dikkat çekiyor.

Çıkış noktası renk ve ritim olan defilede, makyaj için ilham punk çingene konseptinden alındı. Gözlerde yoğunlaşan makyajda, koleksiyondaki gibi zıt renklerle güçlü, özgür ve içindeki asiliği ortaya koyan savaşçı kadınlar yaratıldı. Özellikle gözleri çevreleyen eyeliner favorimiz oldu!

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler