GÜZELLİK - MAKYAJ Az zamanı olanlara 10 makyaj hilesi Kimimiz sabahları yarım saat daha fazla uyuyabilmek için makyaj yapmadan çıkıyoruz veya geceleri üşenip cilt bakımımızı atlıyoruz. Günlük koşuşturma içinde makyaj ve cilt bakımı için kendilerine çok fazla zaman ayıramayanlar için 10 kurtarıcı hileye beraber göz atalım. 49 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
08.02.2017
Banner

Sabahları makyaja çok zaman ayıramıyorsanız veya gün içinde acil bir yere yetişmeniz gerekiyorsa solgun yüzünüzü pembe tonlu dudak balm’ı ile daha canlı gösterebilirsiniz. Parmak uçlarınıza alacağınız ürünü tampon hareketlerle elmacık kemikleriniz üzerine uyguladığınızda doğal bir allık işlevi görecektir. Aynı balm’ı dudaklarınıza da sürüp uyumlu bir pembe ton yakalayabilirsiniz. Üstelik doğal ama canlı bir güzelliğe kavuşurken zamandan tasarruf edeceksiniz. 

Uzun zamandır kullanmadığınız rimeliniz kurumuş, hem de en çok ihtiyacınızın olduğu gün! Çok kolay bir çözümü var. Kuruyan rimelinizi 30-35 saniye boyunca kapağı sıkıca kapalı bir şekilde sıcak suda bekletin, çıkarın ve uygulayın! Böylece kuruduğunu sandığınız rimeli birkaç defa daha kullanabilirsiniz. 

Diyelim ki rujunuzun rengini çok sevdiniz ama sizin istediğinizden daha parlak duruyor ve “Keşke aynı tonda mat rujum olsaydı!” diyorsunuz. İsterseniz kendiniz rujunuzu matlaştırabilirsiniz. Rujunuzu uyguladıktan sonra ince bir peçete üzerine koyup pudra fırçası yardımıyla az miktarda transparan pudrayı peçete üzerinden uygulayın. Böylece aynı tonlarda ama mat görünümlü bir ruj elde etmiş olacaksınız.

Özellikle kış aylarında kuruyan dudaklar hem sağlıksız bir görüntüye sebep olur hem de üzerine uygulanan rujun istenildiği gibi durmamasına yol açar. Sizin de çabuk kuruyan dudaklarınız varsa ve makyaj öncesinde nemlendirici uygulayıp onun emilmesini beklemek istemiyorsanız nemlendiricinizi geceden sürün! Gece saatleri, dudaklarımızın en çok nem kaybettiği zaman olduğu için kalın bir tabaka halinde sürdüğünüz dudak nemlendiricisi, sabaha kadar bu nem kaybını engeller. Böylece sabahları yumuşak ve ruja hazır dudaklar elde etmiş olursunuz.

Düşük pigmentasyona sahip farlar ne kadar yoğun uygularsanız uygulayın istediğiniz etkiyi göstermeyecektir. Bunun için kat kat uygulamak yerine bir far bazı kullanmayı deneyebilirsiniz. Beyaz veya ten rengi bir krem yardan yardım alarak göz kapağınızı nötrleyebilir, üzerine istediğiniz farı uygulayabilirsiniz. Böylece hem üründen hem de zamandan tasarruf edeceksiniz.

Gözaltı morlukları ve koyu halkalar uyku düzensizliği, yorgunluk veya genetik nedenler sonucu oluşur. Makyaj yaparken gözaltı morluklarını kapatmaya çok zaman ayırmanız gerekiyorsa sizin için de bir hilemiz var! Makyajdan önce temizlenmiş cildinize ince bir kat peçeteye sarılmış buz küpü uygulayarak halkalarınızın görünümünü hafifletebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise buzu doğrudan uygulamamak! Ayrıca göz çevresi hassas bir bölge olduğu için buzu bekletmek yerine yuvarlak hareketlerle cildinizde gezdirin. Bu yöntemle kapatıcınızın daha etkili bir sonuç sağladığını göreceksiniz. 

Hangimiz hayatımızda en az bir kez kompakt pudramızı düşürüp kırmadık? Kırılan pudralar, bronzer’lar ve benzeri yapıdaki ürünlerin ardından alışverişe çıkmaya bir son veriyoruz. Pudranızın kırılan parçalarını kutusuna toplayıp üzerine bir damla alkol dökün, çay kaşığının arkasıyla macun kıvamına gelene kadar karıştırın ve sonra da aynı kaşık yardımıyla ürünün üzerini düzleştirin. Ertesi sabah pudranızın eski haline döndüğünü göreceksiniz. 

Takma kirpik uygulaması, alışkın olmayanlar için korkutucu görünebilir ama onun da kolay bir yolu var. Takacağınız kirpiğin büyüklüğüne göre takma kirpiği 2 veya 3 parça halinde kesip tek tek takmayı deneyin. Böylece yapışkanı kirpik diplerinize daha iyi oturtabilirsiniz. Aynı şekilde kestiğiniz parçaları yalnızca gözlerinizin dış köşesine uygulayarak çekik göz illüzyonu yaratabilirsiniz. 

Kirpiklerimizi daha uzun ve kıvrık göstermek için sık sık kirpik kıvırıcı kullanıyoruz. Kirpik kıvırıcınızın daha etkili bir sonuç vermesi için saç kurutma makine yardımıyla hafifçe ısıtın ve elinizle sıcaklığı test ettikten sonra kirpiklerinizi kıvırın. Sonrasında bir kat maskara, üzerine kulak çubuğu yardımıyla az miktarda bebek pudrası ve ikinci kat maskarayı uygulayın. Böylece hacimli, dolgun, kıvrık ve uzun kirpiklere sahip olacaksınız. 

Son sırada en çok ihtiyaç duyduğumuz kırmızı ruj hilesi. Sürülmesi en zor tonlardan biri olan kırmızı rujunuzu kullanmadan önce dudaklarınızın iyi nemlendirilmiş olmasına ve rujunuza uygun bir dudak kaleminizin olmasına dikkat edin. Eğer dudak kaleminiz yoksa rujun sivri tarafını dudaklarınızı çerçevelemek için kullanabilirsiniz. Bu hile dudak hatlarınızın daha belirgin görünmesini sağlayacak. Ruj uygulamasından sonra teninizden bir ton açık bir kapatıcı yardımıyla taşan kısımları düzeltebilirsiniz. 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler