GÜZELLİK - MAKYAJ 5 soruda likit mat rujlar Mat rujlar şüphesiz bu yıla damgasını vurdu. Kozmetik markalarının son atağı ise sevilen mat rujları likit formda çıkarmak oldu. Normal bir rujdan farkı olmayan likit rujları, uygulamaya gelince zorluklarla karşılaşabilirsiniz. İşte en çok kafanızı karıştıran soruların yanıtları… 6 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
12.04.2016
Banner

“Klasik bir mat ruj için yüzlerce seçenek varken neden likit olanı tercih etmeliyim?” sorunuzu buradan duyuyoruz. Makyaj uzmanları likit mat rujların daha uzun süre kalıcı olduğu görüşünde. Ayrıca fırçası sayesinde ruju dengeli bir şekilde dudağınıza dağıtmak çok daha kolay.

Fırçayı ilk çıkardığınızdaki miktarı dudağınızın ortasından başlayarak sürmeye başlayın. Dudaklarınızın kenarına doğru rengi yayın.

Mat ruj kullanmanın en büyük dezavantajı, ruju kuru dudaklarınıza sürdüğünüz anda çizgilerinizi doldurması ve çatlaklarınızı daha fazla ortaya çıkarmasıdır. Likit rujla bu risk biraz daha azalsa da, ruju uygulamadan önce mutlaka bir dudak nemlendiricisi sürün. 

Eğer likit mat ruj kullanacaksanız sabah makyaj rutininizden dudak kalemini çıkararak zaman kazanabilirsiniz. Likit rujun fırçasıyla da dudaklarınızın kenarından tıpkı kalemle olduğu gibi üzerinden geçebilirsiniz. ‘Asla kalem sürmeden çıkamam’ diyenlerdenseniz dudak kalemi kullanmaya da devam edebilirsiniz.

Suya dayanıklı, uzun süre kalıcı bir likit mat ruju çıkarmanın en kolay ve hızlı yolu yağ bazlı bir makyaj çıkarıcı kullanmak. Bu sayede dudaklarınızı kurutmadan ruju kolayca temizleyebilirsiniz. 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler