EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT Oscar adayları açıklandı Oscar adayları belli oldu. Guillermo del Toro'nun filmi "Shape of Water" 13 dalda aday gösterilerek ipi göğüsledi. 49 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
24.01.2018
Banner

90. Oscar Ödülleri adayları açıklandı. "Shape of Water" filmi 13 dalda adaylıkla bu yılın en çok kategoride yarışan filmi oldu. Guillermo del Toro'yu 8 adaylıkla "Dunkirk", 7 adaylıkla ise ödül sezonunun favorilerinden "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri" filmleri takip etti. "Mudbound" filmiyle En İyi Sinematografi dalında aday gösterilen Rachel Morrison, 90 yıllık Oscar tarihinde bu dalda aday gösterilen ilk kadın oldu.

"Get Out" ve "Lady Bird" filmlerinin adaylıkları ise sinema severlerleri mutlu etti.

Jimmy Kimmel'ın sunacağı ödül töreni, 4 Mart'ta gerçekleşecek.

İşte öne çıkan kategori ve adaylar:

EN İYİ FİLM
Call Me by Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
Get Out 
Lady Bird 
Phantom Thread
The Post
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

EN İYİ YÖNETMEN

Paul Thomas Anderson (Phantom Thread)
Guillermo del Toro (The Shape of Water)
Greta Gerwig (Lady Bird)
Christopher Nolan (Dunkirk)
Jordan Peele (Get Out)

EN İYİ KADIN OYUNCU

Sally Hawkins (The Shape of Water)
Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Margot Robbie (I, Tonya)
Saoirse Ronan (Lady Bird)
Meryl Streep (The Post)

EN İYİ ERKEK OYUNCU

Daniel Day-Lewis (The Phantom Thread)
Timothée Chalamet (Call Me by Your Name)
Daniel Kaluuya (Get Out)
Gary Oldman (Darkest Hour)
Denzel Washington (Roman J. Israel, Esq.)

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

Mary J. Blige (Mudbound)
Allison Janney (I, Tonya)
Lesley Manville (Phantom Thread)
Laurie Metcalf (Lady Bird)
Octavia Spencer (The Shape of Water)

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

Willem Dafoe (The Florida Project)
Woody Harrelson (Three Billboards outside Ebbing, Missouri)
Richard Jenkins (The Shape of Water)
Christopher Plummer (All the Money in the World)
Sam Rockwell (Three Billboards outside Ebbing, Missouri)

EN İYİ KOSTÜM TASARIM

Mark Bridges (Phantom Thread)
Jacqueline Durran (Darkest Hour)
Jacqueline Durran (Beauty and the Beast)
Consolata Boyle (Victoria and Abdul)
Luis Sequeira (The Shape of Water)

YABANCI DİLDE EN İYİ FİLM

A Fantastic Woman
Loveless
On Body and Soul
The Insult
The Square

EN İYİ SENARYO

Guillermo Del Toro & Vanessa Taylor (The Shape of Water)
Greta Gerwig (Lady Bird)
Emily V. Gordon, Kumail Nanjiani (The Big Sick)
Jordan Peele (Get Out)
Martin McDonagh (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

EN İYİ UYARLAMA SENARYO

Aaron Sorkin (Molly’s Game)
James Ivory (Call Me by Your Name)
Scott Frank & James Mangold, Michael Green (Logan)
Scott Neustadter, Michael H. Weber (The Disaster Artist)
Dee Rees, Virgil Williams (Mudbound)

EN İYİ GÖRSEL EFEKT

Star Wars: The Last Jedi 
War for the Planet of the Apes
Kong: Skull Island
Blade Runner 2049
Guardians of the Galaxy Vol. 2.

EN İYİ KURGU

Baby Driver
 Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
I, Tonya
 Dunkirk
The Shape of Water

EN İYİ ANİMASYON FİLMİ

Coco
Ferdinand 
Loving Vincent
The Breadwinner 
The Boss Baby

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler