EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT Moda tutkunlarına 5 dizi önerisi Mercedes Benz İstanbul Moda Haftası'nın 11. sezonunu geride bıraktık. Önümüzdeki Sonbahar/Kış döneminin yakında takip ettiğimiz trendlerinin şerefine farklı dönemlerin modasını yansıtan 5 dizi önerisini derledik. 28 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
01.04.2018
Banner

Kraliçe II. Elizabeth’in 1960’lardaki hayatı, sadece şaşaalı kıyafetleri için bile seyredilebilir. Dizide Claire Foy’un giydiği kıyafetler gerçek hayatta Kraliçe Elizabeth’in giydiği kıyafetlerle neredeyse aynı! Her biri en ince detayına kadar düşünülmüş. Kostüm tasarımcısı Jane Petrie harikalar yaratıyor. 

1980’lerde bir kasabada geçen bu efsane dizide yer alan kıyafetleri, bugün yeni sezon trendleri arasında kolayca bulabilirsiniz. Denim ağırlıklı kombinler, shearling detaylar, fitilli kadife ceketler… “Stranger Things” kostümleriyle günümüz stilini şekillendiriyor.

 

2007’de yayınlanmaya başlayan diziyi hatırlamayan var mı? New Yorklu Blair Waldorf ve Serena van der Woodsen’in stilleri... Blair’in kurdele şeklindeki fularları, 1950’leri çağrıştıran vintage görünümü, Serena’nın payetli parçaları günlük stiline kolayca uyarlaması yıllarca unutulmaz!

 

Yaratıcıları arasında Judd Apatow'un da bulunduğu bu komedide, Mickey ve Gus’ın modern ilişkilerine tanıklık ediyoruz. Mickey’in vintage giysileri görülemeye değer. Mickey karakterini canlandıran Gillian Jacobs'ın stili Alexa Chung’tan esinlenerek tasarlanmış. Zımbalı botları, yüksel bel denim parçaları, fitilli kadife tulumları Mickey’nin asi karakterini yansıtıyor.

 

Fosforlu renkler, plastik takılar, alın bantları ve rengarenk taytlar. 80’ler modasında ne varsa, güreşçi kadınların serüvenini anlatan bu dizide de var.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler