EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT Haftanın öne çıkan filmleri Sıcak bir haftaya serin bir sinema molasıyla ara veriyoruz. Haftanın öne çıkan filmi "Hayat Okulu" ve diğer iki filmin detaylarına bu yazıda ulaşabilirsiniz. 31 PAYLAŞIM
profil
Terim Arıcan
06.07.2018
Banner

Siz de benim gibi Fransız sineması severlerdensiniz, bu hafta bizim haftamız! Nicolas Vanier’in yönettiği bu samimi filmin ağır topları ise François Cluzet ve Jean Scandel. 1920’ler de geçen “Hayat Okulu", yetimhanede büyüyen ve asi bir çocuk olan Paul’un, kurnaz bir kaçakçı olan Totoche ile yollarının kesişmesini konu alıyor. Yetimhanedeki zorlu hayatının, kendisini evlat edinen Celest ve Borel’in yanında da devam edeceğini düşünen Paul’u bambaşka bir dünya beklemektedir. Celest’in kocası Borel, geniş bir arazinin bekçiliğini yapmaktadır. Bu geniş arazinin sahibi, yalnız bir adam olan Fresnaye Kontu ise arazide kaçak avcıların dolanmasına göz yummaktadır. Ancak bekçimiz Borel bu duruma karşı çıkmakta ve kaçak avcıların, özellikle de Totoche’nin peşine düşmektedir. Paul ise tüm bu hikayede yakınlaştığı Totoche ile orman hayatını öğrenecek ve yeni bir dünya keşfedecektir.

“Hayat Okulu” bu hafta vizyona giren filmler arasında benim favorim!

 

Başrollerinde "Wanderdust"ın James'i Andy Nyman, “The Hobbit” ve “Sherlock”tan tanıdığımız Martin Freeman, “The End of the F***ing World” dizisinin yıldızı Alex Lawther bulunan “Hayalet Hikayeleri”, doğaüstü olaylara, hayaletlere ve ölümden sonraki yaşama inanmayan bir akademisyen olan profesör Goodman’ın yaşadıklarını konu alıyor. İçinde üç farklı ürpertici hikayenin bulunduğu bir dosyada çalışmaya başlayan Goodman’ın düşünceleri, yaşadığı ruhani olaylarla beraber değişmeye başlayacaktır. Psikolog, bu ruhani olaylara mantıklı bir açıklama bulabilmek için uğraşacaktır ancak mantıklı açıklamalar bulmak zorlaştıkça profesörün zihni de sınanacaktır.

Marvel dünyasının en naif süper kahramanlarından Ant-Man yeni macerasıyla karşımızda,  hem de yanında güzeller güzeli WASP ile.  Süper kahraman ve baba olarak yaptığı seçimler ile yüzleşen Scott Lang, acil bir durum için sahaya tekrar dönecektir. Scott kostümünü tekrar giyecek, yanına aldığı WASP ile heyecanlı bir maceraya daha atılacaktır. Ant-Man’i daha önceki filmlerde olduğu gibi Paul Rudd canlandırırken, kendisine "Lost" dizisinin yıldızı Evangeline Lilly ve usta aktör Michael Douglas eşlik ediyor. Yetenekli oyuncu Michael Pena ise filmin sürpriz yeteneği diyebiliriz.

 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler