YAŞAM - KEŞİF Sevgililer Günü’ne özel 10 lezzetli mekan Tüketim çılgınlığına hazırsak, 14 Şubat’ta İstanbul’da nerelere gidip neler yiyebileceğimizi de bilmemiz gerekiyor haliyle. Benim ana odak noktam, malum lezzet! O yüzden lezzetin yanında sunulan etkinlik, manzara ve ambiyans gibi ayrıntılar işin bonusu olacak. Sevgililer Günü’nde gitmenizi tavsiye ettiğim bu 10 mekana, kalan 364 günde de gözünüz kapalı gidebileceğinizi de baştan belirtmek isterim. 24 PAYLAŞIM
profil
Ahmet Faik Karanis
12.02.2016

Akaretler’deki  TOI son zamanlardaki en efsanevi lezzet eşleşmelerini deneyimlediğim mekan olmasından dolayı, 14 Şubat için sizlere şiddetle gitmenizi önereceğim durakların başında geliyor. Gordon Ramsay dahil, Amerika'da birçok işletmenin mutfağında çalışmış; Türkiye'de ise Four Seasons, Marriot ve Alaçatı Alavya gibi otellerde şeflik yapmış Yeditepe Üniversitesi Gastronomi bölümü mezunu şefimiz İsmet Saz, anlamı “Trust of İsmet” olan TOI’siyle çok uzun seneler konuşulacağı aşikar.

38 kişilik mekanın, 4 kişilik Chef’s Table bölümü ise en eğlenceli kısım çünkü İsmet Şef, sizin ve tüm restoranın yemeklerini bu kısımda sizinle sohbet ederek ortaya çıkarıyor.

Keçi Peynirli Pancarlı Ördek Prosciutto, Pancar Risotto ve fotoğraftaki Beef Wellington menüdeki en büyük favorilerim. Tatlılardan ise Çikolatalı Dillys Cake’i  yemeden oradan ayrılmayın.

Kişi başı ortalama fiyatı 250 – 300 TL arası olan TOI’ye rezervasyon yaptırmak şart.

Rezervasyon: 02122580029

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler