YAŞAM - KEŞİF
Şehrin ortasında gizli bir bahçe: Kavanoz Arnavutköy’ün kendine has dokusunu, dar sokaklarını ve eski evlerinin yanında çok özel bir arka bahçeye sahip olduğunu biliyor muydunuz?
İlk bakışta çiçekçi sanıp yaklaşınca gördüğüm bahçesiyle, şehir hayatının koşturmacasından uzaklaştıran,huzurun, sessizliğin içine açılan kapı, Kavanoz.
Banner

Merak ettğim şeylerin başında isminin nereden geldiği oluyor. Mekanın sahipleri Eda-Cüneyt Aysel çiftinin, organizasyonunu kendilerinin yaptığı düğünlerinin konsepti olduğunu öğreniyorum. Düğündeki içeçecekler, çiçekler ve daha birçok şeyin kavanozda sunulmasından yola çıkılarak, bu mekanda da aynı Duygu yaşatılmaya çalışılıyor.

“Eskimeyen eskiler” mottosundan ilham alınarak dekore edilen Kavanoz’un bahçesinde küçük bir Çukurcuma eskicileri havası mevcut. Alışılmışın dışında, özgün bir mekan olma yolunda ilerlerken her şeyin yaşanmışlıklardan, kendiliğinden yerine oturduğu hemen fark ediliyor. Dekorasyonu gibi, Kavanoz’un mutfağı da kendine özgü tatlardan oluşuyor. 3. Dalga kahve ve butik şarap çeşitlerinin yanında, sıcak sandviçler, bruschetta, peynir ve füme et tahtaları gibi atıştırmalıklardan oluşan bir menüye sahip. Kavanoz’un en beğenilen tatlılarından olan cennet hurmalı ve muzlu haşhaşlı keki mutlaka denemenizi öneriyorum. Buranın bir diğer spesiyali ise ekşi maya ekmeği ile yapılan keçi peynirli avokadolu bruschetta vefüme etli sandviç.

Kavanoz’un parçasıolan her bir obje o kadar özenilerek seçilmişki, ön taraftaki çiçekleri, kavanozlardaki mumlara bakıp arka tarafa, bahçeye çıktığınız an kendinizi sadece size özel olan bir dünyanın içinde, huzurla doğanın içiçe geçtiği bir mekanda bulacaksınız.

Arnavutköy Mahallesi, Takkeci Sokak, No 1-A
Beşiktaş/ İstanbul
(0212) 2657667
Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki