YAŞAM - KEŞİF
Moda'nın en tatlı kahvaltısı Bir kafe düşünün içerisindeki her şeyi karıştırıp dilediğiniz tadı yaratabiliyorsunuz! Moda’nın en yeni konseptli kafesi Crazy Flakes’de birbirinden farklı mısır gevreklerini deneyerek farklı bir kahvaltı deneyimi yaşayabilirsiniz.
Moda’nın en yenisi Crazy Flakes’in en önemli özelliği birbirinden farklı mısır gevreklerini ve ek malzemeleri ‘çılgınca’ karıştırabilmeniz. Zaten adını bu fikirden almış.
Banner

Crazy Flakes Türkiye’deki ilk ve tek cornflakes konseptli kafe. Üç genç girişimci hayalleri için bir başlangıç olan bu kafeyi büyütmek istiyor.

Bir ilk olma fikri Londra’da yine aynı konseptli Cereal Killer’dan gelmiş, ardından Almanya’daki Flakes Corner’la fikirleri netleşmiş.

Kafede sadece tatlı olduğunu düşünmeyin. Sporcular için proteinli mısır gevrekleri; sağlıklı alternatif arayanlar için şekersiz, bioorganic, glutensiz, kepekli ve yulaflı seçenekler; çikolata severler için ise sütlü beyaz çikolatalı mısır gevrekleri var. 150 çeşit mısır gevreğinden üç tanesini seçip karıştırdıktan sonra üzerine dilediğiniz malzemleri de ekleyebiliyorsunuz. 50 çeşit ek malzemeler arasında çeşit çeşit çikolatalar, oreo, kuruyemiş gibi  birçok seçeneğiniz var.  Süt seçiminize gelince, sütler için de birçok seçenek var. Laktozsuz, az yağlı veya soya sütü seçenebiliceğiniz gibi bir de sadece şeker kamışından üretilmiş aromalı sütler var.

Buradaki malzemelerin neredeyse hepsi yurtdışından geliyor. Mısır gevreklerinin yanında milkshakeler’de de çok iddialı olan Crazy Flakes daha önce denenmemiş milkshake’leri yapıyor. Milkshake’ler sadece dondurma ve buzdan üretiliyor. Dilediğiniz milk shake’inizin üzerinede mısır gevreği de ekleyebilirsiniz.

Kafe hafta içi 07.00-23.00 arası, hafta  sonu ise 09.00-23.00 arası açık.

Dr. Esat Işık Caddesi No:20/D Kadıköy/Moda-İstanbul
Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki