YAŞAM - KEŞİF

Kahve ve kitabın buluştuğu yeni bir keşif

Kurtuluş’un en keyifli kafesi Marika, kahvenizi ve kitabınızı alıp, bir köşeye çekilip mutfaktan gelen leziz kokular eşliğinde saatlerce oturabileceğiniz bir mekan.

Kahve ve kitabın buluştuğu yeni bir keşif

İster uzun masada çalışın, isterseniz ikili koltuklarda sohbetin keyfini çıkarın, isterseniz de masanızda lezzetli tatlıların tadına bakın…

Samimiyetin ve rahatlığın ön planda olduğu Marika’nın bir diğer özelliği de self servis olması. Nitelikli kahveye önem verilen bu mekanda kahveler yutdışından ve en iyi kavuruculardan geliyor. Özellikle yaz aylarının en sevilen kahvesi olan cold brew ve Marika’nın en sevilenlerinden iced latte, mekanda en çok tercih edilen kahveler arasında yer alıyor. Mutfakta da oldukça hassas davranılıyor; yerel ve organik ürünler kullanılmaya dikkat edilmekle beraber, şekersiz, glutensiz ve vegan seçeneklerde sunuluyor. Daha çok mevsimin meyvesine göre yapılan günlük tatlılardan, apple pie, limonlu muffin ve mozaik pasta en çok tercih edilen tatlıların başında geliyor. Ev yapımı granolalarıyla da baya iddialı olan Marika’da açık sandviç ve salata çeşitleri de mevcut. Hafta sonları da pancake ve poşe yumurtasıyla kahvaltı konusunda da farkını ortaya koyuyor.

Beş ortağın, enerji ve fikirlerini birleştirerek, mahallelerinde kaliteli ve keyifli zaman geçirmek düşüncesiyle açtıkları Marika, aynı zamanda hayvansever bir mekan olmasıyla da bence, oldukça önemli. Sürekli karşılıklı bir iletişim halinde olduğunuz bu mekanda, siz köşede kitabınızı okurken sevimli bir kedinin yanınıza gelmesi de buranın sıcak havasına ayrı bir samimiyet katıyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler