YAŞAM - KEŞİF
Büyülü bir dünyaya yolculuk: Glasst Camın renkli dünyasına tanık olmaya ne dersiniz? Galata’daki atölyede workshoplar da düzenleniyor.
Galata’daki sanat galerilerinden biri olan Glasst cam sanatçısı Tülin Yiğit Akgül tarafından kurulmuş.
Banner

Camın tarihten günümüze kadar uzanan serüvenini izledikten sonra, ona yeni şeyler katmak, başka hikayeler yaratmak fikrinden yola çıkarak kurulan bu galeride cama dair her şey var.

Sıcak cam üfleme, kuma döküm gibi birden fazla teknikle üretim yapan Glasst, düzenlediği atölye ve etkinliklerle de bu özel anları sanatseverlerle paylaşıp, onları camın gizemli dünyasına davet ediyor. Atölye ve galeri gibi farklı alanlardan oluşan oldukça geniş bir alana sahip. Tabii şehrin içinde bulunan bir cam stüdyosu olduğu için içerinin oldukça sıcak olduğu notunu da ekleyelim. İçeri girdiğiniz andan itibaren mistik bir hava sezinliyorsunuz, loş bir ortam , taş duvarlar arasında sergilenen eserler arasında gezinmek büyük bir keyif veriyor.

Zaman zaman çeşitli sergilere de ev sahipliği yapan Glasst, hem bir atölye hem de  bir galeri olma özelliği barındırarak görmeniz gereken yerler arasında yerini alıyor.

Lüleci Hendek Caddesi Hoca Ali Sokak No:18 / A
Galata Beyoğlu /İstanbul
0212 243 37 09
Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki