YAŞAM - HABER 6 adımda hayalindeki mesleği keşfet “Eğer ağaca tırmanmak istiyorsanız, yıldızlara ulaşmaya niyet edin ki başarısınız” yazıyordu kitapta. Konfüçyüs'ün bu sözünü okuduğumda, henüz ilkokul beşinci sınıftaydım. İzmit'te doğmuş büyümüş biri olarak, aslında büyük gözüken bu küçük şehirde çok mutlu olsam da hedefe yönelmem için, acilen annemin istediği gibi eczacı mı yoksa babamın istediği gibi işletme mi okuyacaktım karar vermem gerekiyordu. Büyüyecektim, hayallerim vardı. 51 PAYLAŞIM
profil
Özge Vural
04.03.2016
Geniş bir Çerkes ailede büyümenin de etkisiyle sanırım mesleğimi iletişim yönetimi üzerine kuracağımı her zaman hissediyordum. Peki tüm hayatınızı etkileyecek meslek seçiminde dikkat etmeniz gerekenler nedir? Benim de hayatıma yön veren tavsiyeleri sizler için derledim.

Uzmanlar meslek seçim sürecinde, başta bireyin yetenek ve değerleri olmak üzere, hobilerinin ve değer yargılarının en önemli etkenlerden biri olduğunu söylüyor. Bu yüzden meslek seçiminde ilk hedef, kişinin yeteneklerini keşfetmesi olacaktır.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler