GÜZELLİK - MAKYAJ Yılın en iyi 10 makyaj görünümü Makyajlarıyla 2017'de ilham veren 10 ismi sizler için seçtik. 28 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
29.12.2017
Banner

Pembe gloss ruju, şeftali tonlarındaki allığı ve ince eyeliner'ı sayesinde aktris doğal güzelliğini pekiştirmiş. Yandan ayırdığı keskin hatlı, platin saçlarıyla dantel elbisesine maskülenlik katan Williams, kırmızı halıda duru güzelliğiyle ön plana çıkan isimlerden biriydi.

Selena Gomez doğal bıraktığı saçlarını neon pembe göz makyajıyla MET Gala’da çarpıcı bir etki yaratmıştı. Marc Jacobs Style Eye-Con No. 7 Plush far paletindeki renklerle göz makyajı tamamlanmış. Gomez gözlerini ön plana çıkarınca dudak ve ten makyajında sadeliği tercih etmiş.

Turuncu-bakır tonlarında bir makyaj tercih ederek sarı ışıltılı elbisesini ön plana çıkaran model Emily Ratajkowski yüzünü doğal bir şekilde boyutlandırmış. Elmacık kemiklerini bronzer ile öne çıkaran modelin saten yapıdaki nude ruju, hafif ışıltılı bakır gözleri ve bol maskarasıyla doğal bir ışıltı sunuyor. 

MET Gala'nın en renkli stiline sahip Zendaya’nın kabarık saçları kendisine çok yakışmıştı. Makyajında en çok sevdiğimiz ve bu sezon çok karşılaşacağımız nokta ise mercan tonlarındaki ruju oldu. Kaşlarını belirginleştiren, dudaklarını ön plana çıkaran Zendaya, yaşına uygun bir makyaj stili tercih ederek övgü toplamıştı.

Hollywood'un ünlü makyaj artist'lerinden Fione Stiles tarafından kırmızı halıya hazırlanan oyuncu Lily Collins, pembe elbisesini kırmızı ruj ile tamamlamış. Collins, tek tonda pembe metalik far, kusursuz mat kırmızı ruju ve pürüzsüz ten makyajıyla Oscar gecesinde büyüledi. 

Buğulu, metalik makyajıyla oyuncu Olivia Culpo, kırmızı halıya rengarenk bir adım attı. Culpo, kahve tonlarındaki dumanlı gözlerine uygulanan metalik altın farı ve kahve mat rujuyla bohem bir hava yarattı. Göz makyajıyla bağdaşan Lorraine Schwartz küpeleri sayesinde Culpo yılın makyaj trendini stiline yansıtmış. 

Vazgeçemediği siyah kuyruklu eyeliner’ıyla makyajına imza atan Adele, şeftali tonlarındaki nude ruju ve bronzer ile kontürlenmiş ten makyajıyla Grammy Ödülleri'nde zarifliğini ön plana çıkardı.

Bal rengi gözlerini ön plana çıkaran siyah smokey makyajı, ünlü şarkıcıya çok yakışıyor. Tamamen silinmiş olarak görünen nude dudakları, şarkıcının gözlerine ve keskin kontürüne dikkat çekiyor.

‘En İyi Kadın Oyuncu’ Oscar’ını kucaklayan Emma Stone,  parıldayan göz makyajını dikkat çekici bir kırmızı rujla tamamlamış. Ruju Nars’ın Audacious serisinden Mona rengi. Oscar'lı oyuncunun makyajı 1930’lu yılların Hollywood görkeminden ilham alıyor, Dante Gabriel Rossetti’nin romantik resimlerinden esinlenerek makyajı tasarlanmış.

Saçını ortadan ikiye ayırarak arkada toplayan Jessica Biel, neredeyse tüm gözünde yoğun bir eyeliner kullanmış. Ünlü oyuncu bu noktadan sonra açık şeftali tonundaki rujuyla dengeli bir makyaj görünümüne imza atmış.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler