GÜZELLİK - MAKYAJ Oscar'dan makyaj ipuçları Bir Oscar törenini daha geri bıraktık. Gecenin en dikkat çekici makyajlarını ve en sevdiğimiz ruj uygulamalarını sizler için seçtik. 25 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
06.03.2018
Banner

Kırmızı halıda adeta bir Mısır tanrıçasına dönüşen Lupita Nyong’o, içerisinde metalik ışıltılar barındıran bronz tonlarda bir rujla görünümüne eşlik etti. Ruju Lancome’un L'Absolu Rouge Henne rengi.

 

Stilinde 1920’ler havası yaşatan Gal Gadot, dudaklarında çarpıcı kırmızı rengini tercih etmiş. Bu şarap kırmızısı ruj için önce Revlon dudak kalemi ile dudakları doldurulmuş ardından ‘Bombshell Red’ tonundakı rujla üstünden geçilmiş.

 

Emma Stone’un yok gibi görünen pembe dudaklarının ilk adımı Nars’ın Velvet Matte dudak kaleminin uygulanması. Kalemin ardından yine Nars’ın ‘Orgasm’ tonundakı dudak parlatıcısıyla üzerinden geçilmiş.

 

Zendaya’nın 1970’lerden esinlenerek hazırlanan makyajında özellikle gözlerinde kullanılan tonların kahverengi elbisesiyle uyum sağlaması istenmiş. Bu yoğun göz ve ten makyajının aksine dudaklarda doğallık tercih edilmiş. Charlotte Tilbury’nin şeftali tonlarında bir parlatıcısı sürülmüş.

 

Margot Robbie’nin ışıltılı göz makyajına doğal dudakları eşlik ediyor. Öncelikle dudak tonunun eşitlenmesi için Chanel’in Coco Lip Blush serisinden parlatıcı sürülmüş. Üzerine ise yine Chanel’in Ultra Hydrating ruj serisinden Cecile rengi uygulanmış.

 

Nicole Kidman’ın bu çarpıcı kırmızı ruju ise düşündüğünüz gibi pahalı bir markaya ait değil. Neutrogena markasının klasik kırmızı ruju!

 

Emily Blunt’un romantik elbisesine eşlik eden gül kurusu ruju Laure Mercier’den ‘Vibe’ ve ‘Ruthless’ adlı 2 farklı tonunun bir arada kullanılmasıyla ortaya çıkmış.

 

Elisabeth Moss’un fuşya tonundaki canlı ruju Dior’un iki ürünüyle elde edildi. İlk olarak ‘Disco’ adındaki likit ruj uygulanıyor ardından fırçayla Dior Addict Lacquer serisinden “Walk of Fame” rengi sürülüyor.

 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler