GÜZELLİK - MAKYAJ Gelin makyajının olmazsa olmaz 10 kuralı Düğün günümüzde kusursuz görünmek hakkımız! Adım adım sizi düğün gününüze hazırlayacak bu rehberle stressiz ve harika bir gün sizi bekliyor. 7 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
26.10.2017
Banner

Cilt bakımınıza önem vermiyorsanız artık ilgi göstermenin tam sırası! Sağlıklı bir cilde sahip olmak cildinizin dokusundan büyük bir fark yaratır ve makyaj için en iyi temelin oluşmasına yardımcı olur. Son dakika cildinizde meydana gelecek herhangi bir tahrişi önlemek için aylar önceden dikkat etmeye özen gösterin. Dişlerinizin düğün günü bembeyaz parlamasını isteyeceksiniz. Büyük güne kadar kahve, soda  ve kırmızı şarap gibi koyu renkli, lekeye neden olabilecek içeceklerden uzak durun. Dilerseniz beyazlatıcı kullanabilirsiniz.

Birçok gelin düğün gününde profesyonel bir makyözle çalışıyor ama sizi stilinizi anlayan birini bulmak için, düğünden önce birkaç farklı makyaj sanatçısına danışın. En az altı ay önceden randevu alın, ardından düğün tarihinden iki ay önce de deneme makyajı yaptırın. 

Düğün gününüz adeta bir maraton gibi geçecek. Düğünde her fotoğrafta, dansta ve selfie çektiğinizde makyajınızın düzgün olmasını istersiniz. Bu yüzden mutlaka makyaj bazı kullanın. Yüzünüzde ve göz kapaklarınızda cildinizi temizledikten ve nemlendirdikten sonra makyaj bazını cildinize sürün. Bazı ince bir şekilde her katmana uygulayın. Dudaklarda da baz kullanın, ruju daha sonra sürün. Bu adım gerçekten ürünü dudaklarınıza sabitliyor ve mükemmel bir görünüm sağlıyor.

Önce fondoteninizi sürün daha sonra göz altı halkalarını maskelemek için gözlerinizin iç köşelerinden başlayarak kremsi bir göz altı kapatıcısını fırça ile dışarıya doğru sürün. Cildinize karanlık görünen yerlere nazikçe parmak ucunuzu kullanarak baskı yapın. Göz altı kapatıcınızın kalıcı olması için, transparan pudrayla göz altlarınızın üstünden geçebilirsiniz.

Düğün gününüzde değişik makyaj denemeleri yapmayın.  Her zaman başarılı olan bir görünüm: ışıltılı bir ten, pembe yanaklar ve dudaklar ve gözlere biraz vurgu.  Dilerseniz jel eyelinerı kirpiklerin tabanına daha sonra üstüne uygulayabilirsiniz. Böylece gözleriniz daha büyük gözükebilir.

Aydınlık bir cilt sizi sağlıklı gösterir. Fakat fotoğraflarda yüzünüzde ışıl ışıl olmasını kesinlikle istemezsiniz. Parlaklığı kontrol etmek için alına, burnun kenarlarına ve çeneye toz ve yarı saydam pudra uygulayın. Daha sonra, sadece şakaklar ve elmacık kemiklerine yumuşak, parlak bir aydınlatıcı uygulayın. Gözleri aydınlatmak için iç köşelerde ve kaş kemiği altında da aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. 

Bu mutlu gününüzde arada bir gözyaşları muhakkak dökülecektir. Bu nedenle kullandığınız maskara çok önemli. Kirpiklerinizi kıvırın ve hacim veren bir maskara uygulayın. Takma kirpik kullanın veya kullanmayın suya dayanıklı maskara kullanmanız gerekiyor.

Düğün gününüzde parlak, koyu renk bir oje gelinliğinizden dikkat çalacaktır. Beyaz tenliler ince bir pembe cilayı seçebilir. Buğday tenliler sıcak bej tonlarında oje sürebilir. Koyu tenler ise beyazımsı renkleri tercih edebilir.

Düğün sırasında küçük rötuşlar yapmak için kendinize küçük bir makyaj çantası hazırlayın. Transparan pudra, allık, ruj ve birkaç mendil mutlaka çantanızda bulunmalı.

Son dakikalarda panik yaşamamak için hazırlanma sürecinize daha fazla zaman bırakın. Örneğin makyajınızın 1 saatte tamamlanacağını düşünüyorsanız ne olur ne olmaz kendinize 30 dakika daha verin.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler