GÜZELLİK - CİLT BAKIMI 3 adımda cildinizi kışa hazırlayın Kış yaklaşıyor. Giderek soğuyan havalara siz ve cildiniz hazır mı? İşte adım adım cildinizi kışa hazırlama rehberi... 40 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
07.11.2018
Banner

Havanın soğuması ve havanın kurulaşması cildimize nem kaybettirir. Cilde nemi hapsetmek için ilk adım cilt temizleyicilerinizde kremsi formülleri tercih edin. Arındırıcı özellikteki, fazla tanecikli yıkama jellerinize kısa bir ara verin. Eğer yazın her gün yapıyorsanız cildinizin kurumasını önlemek için haftada bir kez uygulayın.

 

Kış aylarında daha sıcak suyla duş almaya başladığımızda yine vücudumuzun nem dengesi değişir. Bu zamanlarda daha ılık suyla ve içinde ağır kimyasal, alkol olmayan cilt ürünleri kullanmaya özen gösterin. Banyo sonrasında ise nemi cildinize hapsetmek için yağ bazlı ya da yağlı nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Ellerinizi de kremlemeyi unutmayın!

 

Sıcak hava ve tuzlu sudan yazın yıpranan saçlarımız bu kez soğuğu göğüslemeye hazırlanıyor. Nemlendirici bir şampuan ve saç kremi edinin, ayrıca haftada bir bakım maskesi uygulayabilirsiniz.

 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler