İYİ HİSSET - FITNESS Harmoni içinde yoga Bu yoga seansını çocuğunuzla birlikte yapmaya ne dersiniz? Fitness uzmanı Dünya Ulusoy bu kez kızı Harmoni’yle, anne-çocuk birlikte yapılabilecek temel yoga hareketlerini anlatıyor. 1 PAYLAŞIM
profil
Dünya Ulusoy
05.03.2016
Banner

Yoga matında çocuğunuzla karşılıklı iki uca yerleşin. Dizlerinizi olabildiğince düz tutmaya çalışın ve yavaşça eğlebildiğiniz kadar belden öne egilin.

Her nefes verişte biraz daha dizleri bükmeden derinlesmeyi ve daha çok eğilmeyi deneyin, nefes akışta kalsın. Kimine başlangıcta zor gelse de ilerleyen dönemlerde dinlenme duruşu olarak sevebileceğiniz en güzel hareketlerden biri.

Yine yoga matında karşılıklı yerleşin. Önce aşağı bakan köpek hareketine girin. Aşağı bakan köpek duruşuyla başladığımız bu harekette bir bacağımızı yukarı kaldırmayı deneyelim, ellerimizle yere köklenelim. Omuz, sırt ve bacaklarda gücü ve esnekliği bir arada hissedelim. Omurganın uzun ve rahat olmasını sağlayalım. Çocuğunuzun bu poza girmesini sağladıktan sonra ayağını kaldırmasını sağlayın. Maksat çok kaldırmak değil, dengede durabilmek.

Yoga matının ortasında sırt sırta vererek oturun. Yere bacaklarınızı öne düz uzatın. Kollar iki yana açık yavas yavas nefes verdikce belden omurgayı uzatarak öne eğilmeye baslayalım. Her nefes verişte daha ileri ve aşağıya inmeyi deneyelim. Sırtımız düz omuzlar kulaklardan uzakta ve nefes rahat…

Yaptığınız hareketlerde minimum 5 nefes kalmayı deneyin. (30 sn. kadar) Bu süreyi zaman geçtikçe uzatın.

Yoga yapmanın en güzel tarafı beden ve nefesle beraber akışta iken zihni de bosaltıp nefese kapılıp gitmek ve "hiçbir şeyi düşünmemeyi düşünmek”.  Siz en son bunu ne zaman yaptınız?

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler