İYİ HİSSET - FITNESS 10 dakikada sıkı bacak ve kalçalar Crossfit benim için güç ve kondisyonun bir arada olduğu, çok zengin bir hareket menüsü olan eğlenceli bir terleme biçimi. Siz de bu eğlencenin bir parçası olmak istiyorsanız, size en yakın crossfit salonuna kaydınızı vakit kaybetmeden yaptırın. 44 PAYLAŞIM
profil
Dünya Ulusoy
20.02.2016
Banner
Bugünkü hareketlerimizde bacak ve kalçada yoğunlaşırken vücudumuzun birçok kasını da devreye sokmuş olacağız. Haydi başlayalım.

Tek hareketle bacak, kalça ve omuz başta olmak üzere bel, sırt ve karın bölgesinin aktif olduğu bir hareket. Denge, dikkat ve konsantrasyonu bir araya toplayan bu harekete başlarken, bacaklar omuz hizasında açık. Öne eğilip ağırlığı sağ elimizle yerden alıp dik bir pozisyona geldikten sonra sol bacağımızı arkaya doğru havaya kaldıralım. Yavaşça dengemizi control ederek tek bacak üzerinde öne doğru eğilelim ve ağırlığı yere değdirmeden tekrar dik bir pozisyona gelelim. Sol bacak hala havada. Bu pozisyonda ağırlığı göğsümüze doğru çekip başımızın arkasından yukarı, başımızın üstüne kaldıralım. Aynı şekilde ağırlığı indirip baslangıç pozuna gelerek sol bacağımızı hiç yere değdirmeden 12 kere tekrar edip diğer bacağımıza geçelim. Dönüşümlü olarak 3 set yapalım.

Başlarken bacakları omuz genişliğinde açıyor ve sağlam bir biçimde yere basıyoruz. Öne eğilip sağ elimizle ağırlığı yerden alıyoruz. Bu sırada sağ bacağı havaya kaldırıp arkaya doğru uzatıyoruz. Bacağı arkaya uzatırken öne doğru dengenizi koruyarak yavaşça eğilin. Elinizdeki ağırlıkla yerden destek almadan tekrar bacağınızı aşağı indirin ancak ayağınızı yere basmayın. Doğrulup bel ve kalça kaslarınıza kanı gönderin. Bunu da yine dönüşümlü bir şekilde 3X12 kere tekrarlayın.

Bosu’nun tam ortası olan denge merkezine sağ ayağımızla çıkalım. Dengemizi bulduktan sonar sol bacağımızı arkaya kıvırıp 12 kere çömelip kalkalım. Sonra sol bacağımızı Bosu’ya yerleştirip sağ bacağı arkaya kıvırarak yeniden yapalım. Bunu 3 set dönüşümlü olarak yapalım. Bacak ve kalçalarınız yanarken kulaklarımı çınlatacağınıza eminim. Mekan için Baraka Crossfit’e teşekkür ederiz.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler