YAŞAM - EV Yeni nesil banyo dekorasyonları Evlerimizdeki hijyen, kişisel bakım, dinlendirici etki açılarından en özel ve önemli alanımız olan banyolar Homify'ın hazırladığı yeni tasarım ve dekorasyon trendleri ile artık çok daha farklı ve şık görünecek. İşte banyo tasarımlarında son trendler ve yeni nesil banyo dekorasyonu fikirleri! 44 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
04.03.2018
Banner

Oldukça cesur ve sıra dışı olan bu trend elbette şehirlerin kalabalıklaşması ve nüfusun bu kalabalık ve telaştan uzaklaşmak için kırsal bölgelere yerleşmesi ile ortaya çıktı. Etrafında apartmanların ya da başka evlerin olmadığı mahremiyete sahip olan evlerde banyolar artık manzara keyfine ortak oluyor. 

Suyun musluktan akmadığı eski zamanlarda kullanılan bağımsız küvetler vintage tasarımlarla geri döndü! İyi ki de döndü, çünkü harika görünüyorlar! Duvara dayalı olmayan ve bağımsızlığının verdiği karizmatik görünümle banyolarda bambaşka bir etki bırakan bu vintage küvetler yeni nesil banyoların yıldızı olmaya aday! 

Aslında çok da yeni bir fikir sayılmasa da eskiden özellikle Türkiye'de neredeyse hiç rastlanmayan, bazen Hollywood filmlerinde karşımıza çıkan bir tasarımdı çift lavabolu banyolar. Ancak bugün gelişen mimari ve iç mimari lüksü de giderek popüler ve yaygın hale getirdi ve ebeveyn banyolarındaki lavaboları ikiledi. Hem çiftler için kullanım kolaylığı sağlayan hem de zengin görünümüyle şık ve gösterişli bir estetik yaratan ikili lavabo üniteleri her tarza uygun farklı tasarımlarla üretiliyor. 

Banyo dekorasyonlarındaki bir diğer yenilik ise, son teknoloji ile üretilen ve ıslak zemin olarak bile kullanılabilen ahşap malzemenin sıcak ve doğal dokusu ile evlerimize giriyor. Ahşap hakimiyetinin göze çarptığı banyo tasarımları son yıllarda giderek popülerleşen modern bir dekorasyon trendi olarak öne çıkıyor. 

Renkli ve desenli duvar fayansları eskiden beri banyolarda görmeye alışık olduğumuz detaylardan biri. Ancak artık duvarların sadeleştiği ve yer döşemelerinin hareketlendiği dekorasyonlar moda. Banyonuza eşsiz bir estetik ve ferahlık katan bu değişim daha lüks ve sofistike göründüğü de aşikâr. Ancak bu tarz tasarımlarda beyaz ya da nötr renkli desensiz duvar fayansları kullanmak önemli zira hem yer döşemeleri hem de duvar fayansları hareketli desenlere sahip renkli yapılar olduğunda yaşam alanının daha boğucu ve kalabalık görünme riski bulunuyor. 

2016 dekorasyon trendlerinden biri de banyoların yalnızca standart banyo malzemeleriyle dizayn edilmemesi; geniş banyolarda oturma ve dinlenme alanları oluşturulması. Banyoda oturma grubu mu olurmuş demeyin! Giyinirken, kişisel bakımımızı yaparken, günü sonlandırmadan ve yeni güne başlamadan içinde epeyce zaman geçirdiğimiz banyolar sandalye, koltuk, gazetelik gibi mobilya ve aksesuarlarla daha da fonksiyonel hale gelirken aynı zamanda da çok daha şık ve estetik görünüyorlar! 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler