YAŞAM - EV Stilin renklerle dans ettiği bir daire Homify ile ezberleri bozan, renklerle kendine has stilin adeta dans ettiği pozitif enerjisi yüksek bir apartman dairesine konuk oluyoruz. Bu daire, canlı renklerin doğru kombinasyonlarla ve doğru yerlerde kullanıldığında kesinlikle yorucu ve boğucu bir ortam yaratmayacağının da başarılı bir kanıtı! Gelin odalara şöyle bir göz gezdirelim.. 7 PAYLAŞIM
Eklenme Tarihi
17.12.2017
Banner

Evin en merkezi ve en nötr tonlarla dizayn edilen oturma alanından başlayalım istedik. Burada renklerin dairedeki diğer yaşam alanlarına göre daha minimal kullanılmasının sebebi bu alanın en sosyal alan olmasının yanı sıra dışarıdaki şehir manzarasının derin etkisine gölge düşürülmek istenmemesi. Televizyon koltuğunun da yer aldığı konforlu tasarım diğer odalara giden açık ve ferah kapı aralıklarıyla harika bir ferahlık yakalamış. 

Uluslararası dekorasyon ve mimari sitesi homify.com.tr tarafından hazırlanmıştır.

Salona bir başka açıdan baktığımızda aradığımız rengin ortaya çıktığını görebiliyoruz. Manzaranın ve televizyona olan odak noktasının bölünmemesi amacıyla renk kullanmayan oturma alanı sağ cephenin canlılığıyla hareketleniyor. Bu açıdan salonun mimari olarak da diğer yaşam alanlarının tam ortasında kaldığını görebiliyoruz ki bu oldukça kullanışlı bir yerleşim sağlıyor. 

Renklerin can alıcılığı konusunda sizi uyarmıştık değil mi? Oturma odasının gül kurusu duvarının ardında yer alan yatak odası göz kamaştırıcı bir güzelliğe sahip. En canlı mavi tonlarından birinin yoğun bir şekilde etkisini gösterdiği oda masalsı bir tarza sahip. Duvar dekorasyonu ve konforlu ve yumuşak dekorasyon da bu odanın uyku deneyimini kusursuz kılan detaylardan. 

Oturma odasının nötr renkli duvarının ardındaki mutfağa geçelim. Mutfağın bu yakın planlı çekimi vintage tarzı kırmızı buzdolabının siyah beyaz satranç tahtası desenli yer karoları ve diğer beyaz eşyaların metalik dokusuyla ne kadar uyumlu olduğunu gösteriyor. 

Mutfağa biraz daha geniş bir açıdan bakalım bir de. Her şeyin ne kadar akıcı bir uyum içinde olduğunu siz de görüyorsunuz değil mi? Mutfak alanında kullanılan satranç tahtası desenli karolar duvarda da görülüyor; öte yandan gül kurusu mutfak adasının oturma kısmından salona uzanan noktada muhteşem ahşap parkeler zemin döşemesini devralıyor. 

Ve banyo... Küçük bir banyo hem renkli ve canlı, hem de yorucu olmayan ve içeriyi olduğundan daha küçük göstermeyecek bir şekilde nasıl dizayn edilir diye düşünüyorsanız cevabı burada. Bol ayna kullanımı, açık renkli parlak zemin döşemesi ve tezgaha eşlik eden desenli bir cephe ve koyu ve canlı renkli tavan. Ve tabii ki tüm bunları vurgulayan iyi bir ışıklandırma... 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler