YAŞAM - EV Şehrin göbeğinde büyüleyici bir teras katı İstanbul'da şehrin göbeğinde maskülen, konforlu ve net hatları olan bir Penthouse... İç mimar yazarımız Serra Özbay'ın tasarladığı mekana misafir olup, projenin detaylarını öğrenmeye ne dersiniz? 4 PAYLAŞIM
profil
Serra Özbay
09.11.2016
Banner

Mobilyalarda ağırlıklı siyah lake tercih edilen salon için, özel ebatlı gri vizon tonlarında bir kanepe imal ettirildi. Yemek masası için ise siyah boyalı metal ayak ve mermer tabla kullanıldı. Projede tüm detaylar, aydınlatmalar da dahil olmak üzere, mekana uygun şekilde tasarlanıp, imal edildi. Mekanda hazır olarak kullanılan tek parça olan siyah deri TV koltuğu ise Mudo'dan alındı.

Aksesuarlar için, ağırlıklı olarak Diseno, Beymen Home, Crate&Barrel, Altıncı Cadde ve Dank'tan alışveriş yapılmış. Dank'tan satın alınan eşi olmayan seramik objeler mekana kesinlikle sıcak ve samimi bir hava kattı. Fotoğraftaki aksesuarlar; fildişi obje Altıncı Cadde'den, mumlar H&M Home'dan, Vazo Ikea'dan, Vazonun içindeki kurutulmuş bitkiler ise Vesaire'den.

Yatak odası küçük bir çalışma alanı, giyinme odası ve uyku bölümü şeklinde ünitelere bölünmüş. Mobilyalarda meşe kaplama ve gri lake cila kullandı. Koyu gri renkli kumaşlar tercih edildi. Mekan sahibi için özel tasarlanan deri üzerine işletilen yastık ile mekana kişisel detaylar eklenmiş.

Yaklaşık 80 m2 büyüklüğündeki terasa 8 kişilik bir jakuzi yerleştirildi. Şehir manzaralı terasta konforlu bir oturma ünitesi ve 8 kişilik bir yemek masası bunuyor. Büyük galvaniz saksılar içindeki zeytin ağaçları doğadan uzaklaşmadan keyifli bir oturma alanı sağlıyor.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler