YAŞAM - EV Kalabalık yaz sofraları için masa dekorasyonu önerileri Yazın henüz başındayken, ramazan ayı bereketiyle geldi. İftar sofraları kurmak için hazırlıklar başladı. Misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak için lezzet araştırmaları yetmez, kalabalık yaz sofraları için iştah açıcı masa dekorasyonu önerilerimize de göz atın. 10 PAYLAŞIM
profil
Serra Özbay
24.06.2018
Banner

Taze çiçekler, yapraklar... Beyaz masa örtülerini dolaba kaldırın. Desenli örtüleri veya Amerikan servisleri tercih edin. Son zamanlarda dekorasyon trendleri arasında yükselen yıldız olan tropik esintileri sofranıza yansıtın. Asma yapraklarının hasır bir ip yardımıyla peçetelik olarak veya bardak altlığı olarak kullanmayı deneyin. 

Tekdüze  yemek takımınızın bir kısmıyla vedalaşın, koleksiyonunuza yeni renkli parçalar ekleyin. Nizami sofra düzenini bırakın, asimetrik ve nispeten daha düzensiz bir görüntüyü deneyin. "mix&match" akımına sofranıza taşıyın. Sonuçta ulaşacağınız dinamik, özgür ve doğal görüntüyü seveceksiniz.

Taze meyve ve sebzeleri de masa dekorasyonunuzun bir parçası haline getirin. Hava sıcaklığının hızla yükseldiği şu günlerde hem misafirlerinizin taze meyve tüketimini desteklemiş olacaksınız, hem de sofranızı  görsel olarak doğal, taze ve renkli bir görünüme ulaştıracaksınız. Taze meyveler ile hazırlayacağınız ferahlatıcı içeceği cam büyük bir sürahide servis etmeyi deneyin.

Geç saatlere dek süren uzun sohbetler, sizin ve misafirlerinizin konforunu etkilemesin. Havanın kararması durumunda önceden masada konumlandırdığınız mumları yakararak, hafif loş samimi ortamın devamlılığını sağlayabilirsiniz. Havanın serinlemesi durumunda ise misafirlerinizin üşümemesi için, sandalyelerin arkasına önceden asacağınız peştemalleri kullanabilirsiniz. Kahkahaların eksik olmayacağı, bol bereketli iftar sofralarınız olsun...

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler