YAŞAM - EV Huzur dolu ekolojik bir ev Geleneksel dizaynlara sahip eski evlerin uzman mimarlar ve tasarımcılar tarafından yenilendikten sonra göz kamaştırıcı modern görünümleri kavuştukları bilinen bir gerçek. Ancak bu yazımızda ziyaret edeceğimiz evin sizi bir hayli şaşırtacağına eminiz. 1 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
14.02.2016
Banner

Evin dış cephesinde son derece yalın ama bir o kadar da şık bir tasarım karşılıyor bizleri. Koyu tonların beyaz duvarlarla oluşturduğu kontrastın çekiciliği davetkâr bir samimiyet oluştururken, en çarpıcı mimari unsur olarak çatı kaplaması öne çıkıyor elbette. Geleneksel bir ekolojik yöntemden faydalanılarak oluşturulmuş bu çatı, saz bitkisinden oluşan doğal bir kaplama malzemesiyle dizayn edilmiş ve bu da eve sıra dışı ve etkileyici bir görünüm kazandırıyor. 

Evin çarpıcı özellikleri ekolojik çatısıyla sınırlı değil. Biraz uzaklaşıp bahçeden evin bütününe baktığınızda büyülenmemek imkansız. Yemyeşil ve bakımlı bahçesiyle huzurlu bir atmosfere sahip olan ev, ışıklandırma detayları ve mimari yapıda kullanılan malzeme tercihleriyle de ardında yer alan yetişkin ormana ve çevredeki doğal manzaraya kusursuz bir uyum sağlıyor. 

Doğanın içinde konumlanan evin en keyifli yaşam alanlarından biri de huzur dolu bahçeye bakan teras alanı pek tabii ki. Modern sarı ışıklandırma unsurlarıyla aydınlatılan terasta geniş bir yemek alanı ve konforlu bir dinlenme alanı oluşturulmuş. 

Evin içinde ise son derece lüks ve şık bir tasarım anlayışı hakim. Klişe olmayan klasik mobilyalarla dizayn edilmiş olan oturma odasında ağırbaşlı bir estetik öne çıkıyor. Nötr renklerin yuvarlak hatlarla bir araya geldiği dekorasyonda hem konfor hem de zarif bir çarpıcılık salonun ana karakterini belirliyor. 

Mutfakta ise daha modern bir endüstriyel tarz uygulanmış. Bar sandalyeleri ile oturma alanını da içinde barındıran oldukça geniş mutfak adası hem mutfak dolaplarıyla depolama alanını çoğaltıyor hem de çalışma alanını genişleterek fonksiyonel açıdan eşsiz bir dekorasyon meydana getiriyor. Mutfağın dikkat çeken bir diğer özelliği ise özenle seçilmiş olan ve farklı noktaları özellikle vurgulayan ışıklandırma ayrıntıları. 

Evdeki lüks ve estetik unsurların boyutunun göz kamaştırıcı olacağını söylemiştik. Geniş ve bol odalı bir mimariye sahip olan evin iç mekanları dizayn edilirken standart yaşam alanlarının dışında keyifli ve sıra dışı yaşam alanları da oluşturulmuş. Bu gördüğümüz yaşam alanında ise konforlu, keyifli ve aynı zamanda da kırmızı klasik tarzlı koltuklarıyla son derece şık bir sinema alanı ve gösterişli avizesiyle öne çıkan lüks bir bilardo salonu bir arada bulunuyor. 

Evin lüks ve keyifli yaşam alanları sinema salonu ve bilardo alanıyla da sınırlı değil. Şehirden uzakta konumlanan evin içinde ev sakinlerinin her türlü ihtiyacını karşılayacak yaşam alanları oluşturulmuş. Fitness odası ve sauna dahil! 

Banyoda ise yine harika bir lüks ve konforla karşılaşıyoruz. Son dönemde giderek yaygınlaşan banyo dekorasyonu trendlerinden biri olan modern tasarımlı retro tarzlı bağımsız küvet ünitesi göz doldururken ahşap detaylar ve duvar mozaikleri de öne çıkan tasarım unsurları oluyor. 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler