YAŞAM - EV Geleneksel mimarinin lüksle buluştuğu ev Homify ile bu hafta Bodrum'da farklı ve iddialı bir eve konuk oluyoruz. 33 PAYLAŞIM
Eklenme Tarihi
08.04.2018
Banner

Evin dışarıdan bakıldığındaki genel görüntüsü, insanı adeta kusur aramaya zorluyor. Ama maalesef beyhude bir çaba bu, bu resmin herhangi bir yerinde bir kusur bulmak hiç kolay değil. Daha ilk adımdan, henüz eve girmeden önce neyle karşılaşılacağına dair ipuçları kendini gösteriyor adeta. 

Uluslararası dekorasyon ve mimari sitesi homify.com.tr tarafından hazırlanmıştır.

Yalnızca dış cephede ve mimari üslupta değil, iç dekorasyonda da geleneksel öğelerden fazlasıyla yararlanıldığını ve Bodrum kültürüne son derece uygun bir tarz benimsendiğini söylemek yanlış olmaz. Gerek renkler, gerek mobilya seçimi, gerekse de aksesuarlar, yüz yıl önceki bir Bodrum evinden çok büyük bir farklılık taşımayacak şekilde özenle seçilmiş. 

Bu evin en önemli ve belki de en belirleyici özelliği dengeli tercihlerin birbirine eklenmesiyle ortaya çıkarılmış olması. Geleneksel bir üslupla modern mimari, geçmişten esintiler taşıyan bir dekorasyonla her türlü konforu sunan lüksler hassas bir dengeyle bir araya getirilmiş. Ne gereksiz bir gösteriş uğruna evin dokusu kurban edilmiş, ne de dokuyu korumak adına temel konforlardan yahut lükslerden vazgeçilmiş. Elbette bu dengeyi sağlamak her zaman için kolay olmuyor. Bu durumlarda da yaratıcı çözümler gerekiyor ve asıl ustalık da bu durumlarda ortaya çıkıyor. 

Ağırlıklı olarak taş ev özellikleri yansıtan evin ahşap bölümleri ise gerçek anlamda muhteşem bir işçilik ortaya koyuyor. Bugünlerde pek fazla rastlanmayan nitelikteki bu ince ahşap işçiliği, aslında elli yıl öncesinin ustalık düzeyini ve motiflerini andırıyor. 

Mutfakta özel olarak gösterişli olması için tasarlanmış herhangi bir unsur bulunmuyor. Ne mutfak adasında, ne tezgahta, ne de aksesuarlarda herhangi bir abartı bulmak mümkün. Buna karşın bu sadeliğin içindeki kalite ve zarafet, aslında pek çok iddialı ve gösterişli mutfağı bir çırpıda gölgede bırakacak bir bütünsel bir şıklık ve iddia ortaya koyuyor.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler